Açık Artırma ve Teklif Vermek

Menü
Satın almak istediğiniz açık artırma ürününe, ürün sayfasındaki butonu ile verebileceğiniz en yüksek teklifi verin. Açık artırma süresinin sonunda en yüksek teklif sahibi sizseniz ürünü kazanırsınız. Ürünü kazandığınızda GittiGidiyor sizi e-posta ile bilgilendirir.

Üst limit vermek
Teklif iptal etmek
Yeni şans teklifini kabul etmek
Teklif verme hakkının kaybedilmesi
Sık sorulan sorular

Üst Limit Vermek


Teklif verirken verebileceğiniz en yüksek teklifi yani, üst limitinizi verin. Başka kullanıcılar teklif verdikçe GittiGidiyor, üst limitinize kadar minimum artış fiyatı tutarında yerinize otomatik artırma yaparak teklif verir. Böylece bilgisayar başında olmasanız da en yüksek teklif sahibi olursunuz. Üst limitiniz geçilirse e-posta ile bilgilendirilirsiniz.                       Üst limit düşürmek, yükseltmek veya iptal etmek
                         Teklif verdiğiniz ürüne daha yüksek üst limit belirlemek isterseniz, teklif verdiğiniz kutuya yeni üst
                         limitinizi girin.

                         En yüksek teklif sahibiyken üst limitinizi düşürebilir veya iptal edebilirsiniz. Bunun için teklif verdiğiniz
                         kutuya, istediğiniz limiti girin veya iptal etmek için mevcut teklif miktarınızı girin.

Teklif İptal Etmek


Açık artırmanın bitmesine 12 saatten fazla süre varsa teklif iptali yapabilirsiniz. 12 saatten az bir süre varsa teklif iptali yapılamaz.

Son 30 günde 3 adet teklif iptaliniz varsa, teklif iptali yapamazsınız.

                       Teklif iptali için gerekli şartlar;
                         Teklif miktarını girerken yazım hatası yaptıysanız,
                         Ürüne teklif verdikten sonra satıcı üründe düzenlemeler yaptıysa,
                         Satıcıya ulaşamıyorsanız, mesajlarınıza yanıt vermiyorsa teklif iptalini gerçekleştirebilirsiniz.


Yeni Şans Teklifini Kabul Etmek


Teklif verdiğiniz ürünü kazanan alıcı 12+12 saat içinde ürüne ödeme yapmazsa, satıcı size ürünü satın almanız için yeni şans teklif edebilir. Bu teklifi kabul ederseniz, ürünü en son verdiğiniz teklif üzerinden ödeyerek satın alabilirsiniz.

Yeni Şans Teklifi aldığınızda Bana Özel/Durum sayfanızda bir bilgilendirme görürsünüz. Ayrıca GittiGidiyor tarafından e-postanıza bilgilendirme mesajı gönderilir.


Teklif Verme Hakkının Kaybedilmesi


Bir ürüne teklif verip açık artırmayı kazandığınızda, işlemleri site kurallarına uygun bir şekilde tamamlayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Kazandığınız ürünün ödemesini yapmadığınız takdirde teklif verme hakkınızı kaybedersiniz.

 • Ödeme yapmadığınızdan dolayı teklif verme hakkınızı kaybettiyseniz, GittiGidiyor'da 1 kez ile alışveriş yaptıktan sonra yeniden teklif verme hakkına sahip olabilirsiniz.


 • Teklif verme hakkınız tekrar aktif edildikten sonra, kazandığınız ürünün ödemesini bir kez daha yapmazsanız, teklif verme hakkınızı tamamen kaybedersiniz.


 • Teklif verme hakkınızı tamamen kaybettiğinizde, açık artırma formatındaki ürünlere teklif veremezsiniz fakat HemenAL! ile ürün satın almaya devam edebilirsiniz.


 •                        Bu uygulamalar sayesinde:
                           Ciddi olmayan, sahte, keyfi veya manipülatif tekliflerin önüne geçilmekte,
                           Kötü niyetli kullanıcıların sisteme tekrar giriş yapması engellenmektedir.

  Üründen veya satıcıdan kaynaklanan satış iptallerinde, alıcıların teklif verme haklarını kaybetmemesi için satışın iptali
         sonrası GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri'nin bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular


 • Kazandığım ürüne ne zaman ödeme yapmalıyım?

  Açık artırmada kazandığınız ürüne, açık artırmanın sonlandığı tarihten itibaren 24 saat içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir.

 • Teklifiniz geçildiğinde ne olacak?

  GittiGidiyor, bir üründeki kazanan teklifiniz geçildiğinde size e-posta ile haber verir.

  Sizden önce başka bir kullanıcı üst limit vererek, otomatik artırma yapabilmesini sağlayabilir. Bu durumda siz teklif verdiğinizde, karşınıza gelen ekranda "Teklifiniz geçildi" ifadesi belirir.

  Siz de bir üst limit vererek, sistemin sizin adınıza bu limite kadar otomatik artırma yapmasını sağlayabilirsiniz. Üst limitinizi diğer kullanıcılar göremez.

 • Neden teklif veremiyorum?

  Bir ürüne teklif verip açık artırmayı kazandığınızda, işlemleri site kurallarına uygun bir şekilde tamamlayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Kazandığınız ürünün ödemesini yapmadığınızda teklif verme hakkınızı kaybedersiniz.

  Ödeme yapmadığınız için teklif verme hakkınızı kaybettiyseniz, GittiGidiyor'da 1 kez ile alışveriş yaptıktan sonra yeniden teklif verme hakkına sahip olabilirsiniz. Teklif verme hakkınız tekrar aktif edildikten sonra, kazandığınız ürünün ödemesini bir kez daha yapmazsanız, teklif verme hakkınızı tamamen kaybedersiniz. Teklif verme hakkınızı tamamen kaybettiğinizde, açık artırma formatındaki ürünlere teklif veremezsiniz fakat HemenAL! ile ürün satın almaya devam edebilirsiniz.

  Yeni bir kullanıcıysanız ve 3 adet üründe teklifiniz bulunuyorsa, bu 3 üründen en az birine ödeme yapmadan yeni ürünlere teklif veremezsiniz. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra, teklif verme hakkınız otomatik olarak tekrar aktifleşecektir.

  Engelleme Servisi, tüm kullanıcıların kullanabildiği bir seçenektir. Bu servisi kullanarak bir satıcı sizi engellerse, o satıcıya mesaj gönderemez ve ürünlerine teklif veremezsiniz.

  Kural ihlali yapan bazı kullanıcıların üyelikleri GittiGidiyor tarafından askıya alınabilir. Üyeliğiniz, bir sebepten ötürü askıya alındığında, ürünlere teklif veremezsiniz. Böyle bir durumda DMüşteri Hizmetleri'ndan bilgi alabilirsiniz.

 • Sahte/ manipülatif teklif vermek.

  Sahte teklif vermek (manipülasyon yapmak), kasıtlı olarak ikinci bir kullanıcı hesabı yaratarak, sahte kullanıcı adı hesabıyla, aile fertlerinden birinin veya bir arkadaşın hesabıyla kurallara aykırı olarak ürün fiyatları üzerinde oynamaktır.

  Manipülasyon yapmak kesinlikle yasaktır ve kullanıcı sözleşmesinin ihlalidir. Manipülasyon yapıldığını düşündüğünüz bir ürün veya ürünler varsa ürün sayfasındaki "Rapor Et" linki üzerinden bu durumu hemen bildirin.

  Önemli Uyarı:
  Bir ürüne teklif verip açık artırmayı kazanırsanız, işlemleri site kurallarına uygun bir şekilde tamamlayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Kazandığınız ürünün ödemesini yapmadığınızda teklif verme hakkınızı kaybedersiniz.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X