Kargo Süreci


Ürün Satın Almadan Önce


 • Kargo bilgilerini kontrol edin


 • Ürünü satın almadan önce ürün sayfalarındaki "Kargo Bilgileri" bölümünü kontrol edin.

        Kargo bilgileri bölümünden;
          Ürünün hangi kargo şirketi ile gönderileceğini,
          Ürünün ne zaman gönderileceğini,
          Ürünün hangi şehirden kargolandığını,
          Kargo ücretinin ne kadar olduğunu,
          Kargo ücretini kimin ödeyeceğini görebilirsiniz.


 • Satıcıyla iletişim kurun


 • Ürün sayfasındaki bilgiler yeterli değilse, ürün sayfalarında bulunan "Soru Sor" linkini kullanarak ürün satıcısına ürün özellikleri ve kargo süreci hakkında merak ettiklerinizi sorun.


 • Adres bilgilerinizi kontrol edin


 • Satın alacağınız ürünün adresinize zamanında ulaşması için adres ve irtibat bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun. Mahalle, cadde, sokak, apartman ve kapı numaralarını eksiksiz yazın.

  Bana Özel/Bilgilerim/Adres bilgilerimi güncelle sayfanızdan adres bilgilerini güncelleyebilir veya yeni adres girebilirsiniz.

  Önemli! Ürünü satın aldıktan sonra adresinizi değiştirmek isterseniz, yeni adresinizi satıcıya mesaj göndererek iletebilirsiniz.

Ürünü Satın Aldıktan Sonra


Ürünü satın aldınız, ödeme tarihinden itibaren satıcı 3 iş günü içerisinde ürünü size gönderir ve kargo bilgilerini sisteme tanımlar.       Kargonuzu takip edin
Bana Özel/Durum sayfanızdaki "Durum" satırından kargo bilgilerini görebilir ve kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

       Ürünü onaylayın
Ürün kargolandıktan sonra onay vermeniz için 3 iş günü süreniz vardır. Kargoyu teslim aldığınızda ürünü kontrol ederek "Ürünü onayla" butonu ile onay verebilirsiniz.

       Onay süresini uzatın
3 iş günü sonunda ürün halen size ulaşmadıysa Sorun Bildir butonuna tıklayın. İade Merkezi sayfanızda kayıt açarak onay süresini 3 gün uzatabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın

       Satıcıyla iletişim kurun
Satıcı, kargo bilgilerini eksik veya hatalı girerse satıcıdan doğru kargo bilgilerini isteyebilirsiniz.

Bana Özel/Durum sayfanızdaki "satıcıya mesaj gönder" linki üzerinden satıcının telefon numarasına ulaşabilir ve kendisiyle telefon yoluyla irtibat kurabilirsiniz. İsterseniz bu link üzerinden satıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

Önemli: GittiGidiyor ürün alıp satmamaktadır. Satın aldığınız ürünler GittiGidiyor tarafından değil, satıcı olarak işlem yapan kullanıcılar tarafından size gönderilecektir. Bu nedenle farklı satıcılardan alacağınız ürünler, size tek bir kargo ile gönderilemez. Ancak aynı satıcıdan, birden fazla ürün satın aldığınızda satıcı tüm ürünleri tek bir kargo ile gönderebilir.Sık Sorulan Sorular


 • Satın aldığım ürün ne zaman kargolanacak?

  Sıfır Risk gereği, ödeme yaptığınız tarihten sonra 3 iş günü içinde satıcı ürünü size kargolar ve kargo bilgilerini Bana Özel sayfasına girer.

  Ürün kargolandıktan sonra size e-posta yoluyla bilgi verilir. Kargo bilgilerine Bana Özel/Durum sayfanızdan ulaşabilir ve kargo şirketinin web sitesinden gönderinin takibini yapabilirsiniz.

 • Satıcı ürünü göndermezse ne yapmalıyım?

  Sıfır Risk gereği, ödeme yaptığınız tarihten sonra satıcı 3 iş günü içinde ürünü size göndermelidir.

  Satıcı 3 iş günü içinde ürünü göndermezse, GittiGidiyor satıcıya bir hatırlatma mesajı gönderir ve son 24 saatlik kargo süreci başlatılır. Son 24 saatlik kargo süreci sonuna kadar satıcı ürünü yine göndermezse Bana Özel/Durum sayfanızda "Satışı iptal et" linki çıkar. Bu link ile işlemi iptal edebilirsiniz.

  İşlemi iptal etiğinizde ürün bedeli ödeme yaptığınız karta iade edilir ve size tek taraflı puan ve yorum kullanma hakkı verilir.

 • Ürün bana ne zaman ulaşacak?

  Kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde ortalama teslim süresi 2 iş günüdür.

  Ürün size kargolandıktan sonra, Bana Özel/Durum sayfanızda yazan kargo bilgileri ile kargo şirketinin web sitesinden gönderinizi takip edebilirsiniz.

 • Ürün bana ulaşmazsa ne yapmalıyım?

  Ürün kargolandıktan sonra 3 iş günü sonunda kargo halen size ulaşmadıysa aşağıdaki adımları takip ederek onay süresini 72 saat daha uzatabilirsiniz.

  Bana Özel/Durum sayfanızdaki "Sorun Bildir" butonuna tıklayın.
  Açılan sayfadaki "Sorun Bildir" butonu üzerinden "Kargo gecikti/gecikecek" başlığını seçin.
  Böylece onay süresi 72 saat daha uzayacak ve İade Merkezi sayfanıza yönlendirileceksiniz.

  72 saatlik ek sürenin sonunda da ürün size ulaşmazsa Müşteri Hizmetleri'ne mesaj göndererek onay süresinin durdurulmasını isteyebilirsiniz.

 • Kargo bilgileri hatalı, kargoyu takip edemiyorum.

  Kargo bilgileri eksik veya hatalıysa, ürünün satıcısına mesaj göndererek doğru bilgileri isteyebilirsiniz. Bana Özel/Durum sayfanızda, ürünün bulunduğu satırdaki satıcının kullanıcı ismine tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

 • Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim?

  Satın aldığınız ürünün sayfasındaki "Kargo bilgileri" bölümünden kargo ücretini kontrol edebilirsiniz. Kargo ücreti yazılmamışsa, ürün sayfasındaki "Soru Sor" linki ile satıcıya kargo ücretinin ne kadar olacağını sorabilirsiniz.

 • Ürünü elden teslim alabilir miyim?

  Elden teslim seçeneğini, güvenlik kontrollerinin dışında kaldığı için kesinlikle önermiyoruz.

 • Satışı nasıl iptal edebilirim?

  Kargolanmayan ürünleri satıcılar iptal edebilir. Satıcıya mesaj göndererek işlemi iptal etmek istediğinizi iletin. Satıcı işlemi iptal ettiğinde ürün bedeli kartınıza iade edilecek ve e-posta adresinize bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

  Bana Özel/Durum sayfanızda, ürünün bulunduğu satırdaki satıcının kullanıcı ismine tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

 • Satıcı mesajıma yanıt vermedi.

  Mesaj gönderdiğiniz sırada satıcı interneti kullanmıyor olabilir. Özellikle yoğun satış yapan satıcılar çok sayıda üyeden mesaj almaktadır. Bu nedenle, satıcıların size cevap vermesi gecikebilir.


Üye Olmadan Alışveriş Yapmak


Üye olmadan ürün satın aldım, siparişimi nasıl takip edebilirim?
Üye olmadan ürün satın aldıysanız, satıcının sisteme tanımladığı kargo takip bilgileri, e-posta adresinize anında iletilir. Ürünü teslim aldığınızda size gönderilen e-posta üzerinden ürüne onay verebilirsiniz.

Üyelik kaydınızı tamamlayarak, satıcıya mesaj gönderebilir GittiGidiyor üzerinden kargonuzun takibini yapabilirsiniz.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.

350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:


Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.