Kredi kartı doğrulaması

Menü
GittiGidiyor'da yapılan her ödeme güvenliğiniz için kontrol edilir. Yapılan kontroller sonunda sizden kart doğrulama işlemi yapmanız istenebilir.

Kart doğrulama işlemi güvenliğiniz için oluşturulmuş bir ödeme kontrol sistemidir. Bu sistem, ödemenin kart sahibi tarafından yapılıp yapılmadığını ve ödemenin kart sahibinin bilgisi dahilinde olup olmadığını öğrenmek için kullanılır.


 • Bana Özel/Durum sayfamda "işlem kontrol aşamasındadır" yazıyor. Ne yapmam gerekiyor?

  Güvenliğiniz için ödemeniz kontrol ediliyor. Kontrol işlemi kısa süre içerisinde tamamlanıp size bilgi verilecektir.

 • Kredi kartı doğrulaması nedir?

  Kredi kartınızdan (bir defalığına) rastgele bir tutar (0,01 TL - 0,99 TL arasında), Ön/Açık provizyon olarak çekilir ve bu tutarı bankanızdan kontrol edip, Bana Özel/Durum sayfanıza girmeniz istenir.

  Bu kontrol, GittiGidiyor'da kullanılan kredi kartının gerçek sahibi tarafından kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek için yapılır.

  Çünkü kredi kartından rastgele çekilecek ön provizyon tutarını sadece kartın gerçek sahibi öğrenebilir.

  Bu basit ve güvenli kontrolü internet veya telefon bankacılığı ile birkaç dakika içinde geçebilirsiniz.

 • Kartımdan rastgele çekilen tutarı nasıl öğrenebilirim?

  Ön provizyon alınarak kartınızdan rastgele çekilen tutarı (maksimum 0,99 TL), en kolay ve hızlı olarak İnternet Bankacılığı veya Telefon Bankacılığını kullanarak öğrenebilirsiniz.

  Örneğin bu tutar 0,78 TL ise, bu tutarı tam doğru girmelisiniz. Tutarı doğru girmediğinizde kart doğrulamanız onaylanmayacaktır.

  Önemli not:
  İş Bankası internet şubesinde ön/açık provizyon menüsü yoktur. İş Bankasına ait kredi kartıyla gerçekleştirdiğiniz işlemlerde çekilen tutarı telefon bankacılığıyla öğrenebilirsiniz.

 • Ön/Açık provizyon nedir?

  Ön/Açık provizyon, kredi kartınızın limitinden belli bir tutarın kartınızdan çekilmeden, sadece bloke durumda tutulmasıdır. Bu tutar, kartınızdan çekilmek üzere işleme konulmadığında banka tarafından otomatik olarak iptal/iade edilir.

 • Kart doğrulama işlemini yapmazsam ne olur?

  Doğrulama işlemini 3 gün içerisinde tamamlamadığınızda, ödemesini yaptığınız ürün size kargolanmaz ve işlem iptal edilir. Bu basit ve güvenli kontrolü Telefon veya İnternet bankacılığı ile birkaç dakika içinde geçebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanımı

  İnternet Bankacılığı kullanarak sizden çekilen ön provizyonun tam miktarını öğrenebilirsiniz. Bunun için kredi kartınız ile ilgili tüm bilgileri internet şubesinde görüyor olmanız gerekmektedir.

  Adım adım yapmanız gereken işlemler; (Lütfen her bankanın internet şubesindeki ibarelerin farklı olabileceğini göz önünde bulundurun)

 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Finansbank
 • HSBC

Telefon Bankacılığı Kullanımı

  Telefon Bankacılığı kullanarak sizden çekilen ön provizyonun tam miktarını öğrenebilirsiniz.

  Bunun için size telefonda yardımcı olan müşteri yetkilisine sormanız gereken soru şudur:

  "Kredi kartı harcamalarım arasında GittiGidiyor.com tarafından çekilen ve açık provizyon olarak gözüken miktarı bana bildirebilir misiniz?"

 • Akbank

  Yaptığınız işlem kartınıza bekleyen provizyon olarak yansımaktadır. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda bu tutarı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Provizyon tutarını öğrendikten sonra Bana Özel/Durum sayfanızda yer alan link üzerinden sisteme girebilirsiniz.

  1- 444 25 25 Akbank Telefon Bankacılığı sistemini arayın,
  2- Sizden istenen bilgileri girdikten sonra,
  3- İlk önce 1'i (Kredi kartı işlemleri) tuşlayın,
  4- Daha sonra 3'ü (Dönem içi hareketler) tuşlayın,
  5- Daha sonra da 0'ı (Müşteri temsilcisi) tuşlayın,
  6- Operatör sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır,
  7- Size yardımcı olacak müşteri temsilcisine, kartımda GittiGidiyor.com tarafından çekilen ve açık provizyon olarak gözüken miktarı bana bildirebilir misiniz? şeklinde sormanız yeterli olacaktır.

 • Garanti Bankası

  Yaptığınız işlem kartınıza açık/ön provizyon olarak yansımaktadır. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda bu tutarı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Provizyon tutarını öğrendikten sonra Bana Özel/Durum sayfanızda yer alan link üzerinden sisteme girebilirsiniz.

  1- 444 0 333 Garanti Telefon Bankacılığı sistemini arayın,
  2- Kredi kartı işlemleri tuşlayın,
  3- Sizden kredi kartı numaranızı tuşlamanız istenecektir,
  4- Kredi kartı numaranızı girdikten sonra, operatör sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır,
  5- Size yardımcı olacak müşteri temsilcisine, kartımda GittiGidiyor.com tarafından çekilen ve açık provizyon olarak gözüken miktarı bana bildirebilir misiniz? şeklinde sormanız yeterli olacaktır.

 • İş Bankası

  Yaptığınız işlem kartınıza onay bekleyen harcamalar olarak yansımaktadır. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda bu tutarı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Provizyon tutarını öğrendikten sonra Bana Özel/Durum sayfanızda yer alan link üzerinden sisteme girebilirsiniz.

  1- 444 02 02 İş Bankası Telefon Bankacılığı sistemini arayın,
  2- Sizden istenecek bilgileri girdikten sonra menüden * (yıldız) seçeneğini tuşlayın,
  3- Operatör sizi doğrudan müşteri temsilcisine bağlayacaktır,
  4- Size yardımcı olacak müşteri temsilcisine kredi kartı numaranızı verdikten ve size sorulacak güvenlik sorularını geçtikten sonra, kartımda GittiGidiyor.com tarafından çekilen ve açık provizyon olarak gözüken miktarı bana bildirebilir misiniz? şeklinde sormanız yeterli olacaktır.

 • Yapı ve Kredi Bankası

  Yaptığınız işlem kartınıza bekleyen provizyon olarak yansımaktadır. Aşağıdaki adımları uyguladığınızda bu tutarı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Provizyon tutarını öğrendikten sonra Bana Özel/Durum sayfanızda yer alan link üzerinden sisteme girebilirsiniz.

  1- 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı sistemini arayın,
  2- 1'i (Kredi kartı işlemleri) tuşlayın,
  3- Sizden kredi kartı numaranızı tuşlamanız istenecektir,
  4- Kredi kartı numaranızı girdikten sonra operatör sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır,
  5- Size yardımcı olacak müşteri temsilcisine kredi kartı numaranızı verdikten ve size sorulacak güvenlik sorularını geçtikten sonra, kartımda GittiGidiyor.com tarafından çekilen ve açık provizyon olarak gözüken miktarı bana bildirebilir misiniz? şeklinde sormanız yeterli olacaktır.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X