Dükkan açmak için 10 neden

Menü

Yeni Satıcı Gelişim Sistemi


Satıcı Gelişim Sistemi 1 Kasım 2015 tarihinde yenileniyor. Yeni sistemde satış adetini ve kazancınız ne olursa olsun ürün ve hizmet kalitenizi artırarak Çok Başarılı veya Başarılı armasına sahip bir satıcı olabilir, GittiGidiyor'un sağladığı özel indirim ve ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.


Satıcı Gelişim Sistemi (SGS) Nedir?


Satıcı Gelişim Sistemi, GittiGidiyor satıcılarının alıcılara verdiği hizmetin değerlendirilip puanlandırılması sonucunda, satıcıların sınıflandırılmasıdır.


SGS'ye hangi satıcılar dahildir.


Yeni düzenlemeyle birlikte sisteme dahil olmabilmek için kurumsal üye olma zorunluluğu ortadan kalkıyor. En az 30n gün GittiGidiyor üyesi olan ve son 3 ayda en az 50 adet satış işlemi yapmış olan satıcılar bu sisteme dahil edilecektir.


Nasıl Hesaplanır?


Kullanıcının son 3 aylık performans değerlerine bakılarak aşağıdaki kriterlere göre hesaplanır:


Kargolanan ürün oranı
Son 3 ayda kargolanan ürün adetinin, toplam işlem adetine oranıdır.
(Kargolanan ürün oranı = kargolanan işlem adeti / tüm işlem adeti)

Tamamlanan işlem oranı (iadesiz)
Son 3 ayda tamamlanan(iadesiz) ürün adetinin, toplam işlem adetine oranıdır.
(Tamamlanan işlem oranı = Tamamlanan (iadesiz) işlem adeti / tüm işlem adeti)

Önerilme yüzdesi
Detaylı Satıcı Değerlendirmesindeki "Bu satıcıyı diğer kullanıcılara önerir misiniz" sorusuna göre hesaplanan önerilme yüzdesidir.

Yeni performans hesaplaması nasıl yapılıyor?


Satıcının performansı, yukarıdaki 3 kriterin belli katsayılar ile çarpılarak hesaplanmasıyla belirlenir. Buna göre yeni formül yazıyla: (Kargolanan ürün oranı*5 + Tamamlanan işlem oranı (iadesiz)*3 + Önerilme Yüzdesi /4))/12
Avantajları neler?

Avantajlar Çok Başarılı Başarılı Kurumsal+ Kurumsal Bireysel
Arma Gösterimi var var yok yok yok
Akıllı Sıralamada Öncelik var var var var yok
Aboneliklerde %10 İndirim var var var var yok
Müşteri Hizmetleri'nde Öncelik var var var var yok
Online Chat Hizmeti var var var var yok
Telefon Hizmeti var var var var yok

Arma Gösterimi : Çok Başarılı ve Başarılı satıcıysanız armanız olur. Bu arma, ürün ve profil sayfalarınızın yanı sıra arama sonuçlarında ürünlerinizin yanında gösterilir.

Akıllı Sıralamada Öncelik : Kurumsal+ ve Kurumsal satıcıysanız Akıllı Sıralama'da daha üst sıralarda çıkarsınız. (Standart altı kullanıcılar bu hizmetten yararlanamaz.)

Aboneliklerde %10 İndirim : Mağaza aboneliği ödemelerinde yılda 1 kez %10 indirim hakkınız olur. (Standart altı kullanıcılar bu hizmetten yararlanamaz.)

Günün Fırsatı'nda Öncelik : Günün Fırsatı'nda yer alma talebiniz olursa değerlendirmede öncelikli olursunuz. (Bu öncelik, Günün Fırsatı'nda doğrudan yer alma hakkını tanımaz.)

Müşteri Hizmetleri'nde Öncelik : Kurumsal+ ve Kurumsal satıcıysanız, Müşteri Hizmetleri'nde önceliğiniz olur. (Standart altı kullanıcılar bu hizmetten yararlanamaz.)

Online Chat Hizmeti : Çok Başarılı, Başarılı, Kurumsal+ ve Kurumsal satıcıysanız Online Chat hizmetimizden faydalanırsınız. (Bireysel kullanıcılar bu hizmetten yararlanamaz.)

Telefon Hizmeti: Çok Başarılı, Başarılı, Kurumsal+ ve Kurumsal satıcıysanız telefon hizmetimizden faydalanırsınız.

Uyarı! GittiGidiyor, Satıcı Gelişim Sistemi'nde (Hizmet Karnesine ait 6 kriterde ve Bireysel, Kurumsal ve Kurumsal+ satıcı olma kriterlerinde) gerektiğinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca Müşteri Hizmetleri'nden uyarı alan satıcıların performansında değişiklik yapabilir, Satıcı Gelişim Sistemi'nden çıkartabilir, Satıcı Gelişim Sistemi'nin avantajlarını sonlandırabilir veya değiştirebilir.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X