Fotoğraf, video eklemek/değiştirmekEkleyebileceğiniz fotoğraf formatları; JPG, GIF ve PNG'dir. Ürün fotoğraflarınız sadece bu formatlardan biri olabilir.

Ekleyeceğiniz fotoğrafın boyutu 2 MB (megabyte)'ı geçmemelidir. Önerilen fotoğraf dosyası boyutu ise 150 KB' dır. Boyut arttıkça, fotoğrafın yüklenme ve buna bağlı olarak kullanıcıların bekleme süresi uzayacaktır.

Ürün açıklamalarındaki fotoğraf alanı 700x700 pikseldir. Daha kaliteli bir görünüm için minimum 700x700 piksel ölçülerinde fotoğraf yükleyin. Farklı ölçülerde yüklediğiniz fotoğraflar, biçimi bozulmadan bu ölçülere göre otomatik olarak boyutlandırılır.

 • Ürünüme nasıl fotoğraf ekleyebilirim?

  Satış formunda bulunan "fotoğraf yükleme seçenekleri" bölümünden ürününüze fotoğraf ekleyebilirsiniz. Satış formunda her ürün için en fazla 8 adet fotoğraf yükleyebilirsiniz.
  İlk yükleyeceğiniz fotoğraf ücretsiz olup her ek fotoğraf için 0,10 TL ücret alınır.

  Not: Ürününüze en az 1 adet fotoğraf yüklemeniz gerekmektedir. Ekleyeceğiniz ürün fotoğrafı bilgisayarınızda kayıtlı olmalıdır.

 • Ürün fotoğrafımı nasıl değiştirebilirim?

  Ürün sayfasında bulunan ürünü düzenle linkinden ürün sayfanızda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

  Ürün düzenleme sayfasında, mevcut fotoğrafın üzerine yeni fotoğraf yükleyebilirsiniz. Değiştireceğiniz veya ekleyeceğiniz ürün fotoğrafı bilgisayarınızda kayıtlı olmalıdır.

 • Ekstra fotoğraf nasıl eklerim?

  Satış formunda bulunan "fotoğraf yükleme seçenekleri" bölümünden, her ürün için 8 adet fotoğraf yükleyebilirsiniz. İlk yükleyeceğiniz fotoğraf ücretsiz olup her ekstra fotoğraf için 0,10 TL ücret alınır.

 • Fotoğraf formatını değiştirmek

  Fotoğrafı; Microsoft Paint vb. fotoğraf programında açarak "Save As/Farklı Kaydet" seçeneği ile sisteme uygun formatlardan biriyle tekrar kaydedebilirsiniz.

 • Başka kullanıcıların ürün fotoğrafımı kullanmasını nasıl engellerim?

  Kendi oluşturacağınız bir logoyu veya yazıyı, yarı transparan olarak ürün fotoğraflarına eklemeniz fotoğrafın başka kullanıcılar tarafından kullanılma ihtimalini azaltacaktır. GittiGidiyor, gelen şikâyetler doğrultusunda bu tür kopyalama yapan, başka kullanıcının çektiği fotoğrafı kullanan veya herhangi bir dijital içeriği kullananlar hakkında gerek uyarı gerekse caydırıcı yaptırımlar uygulamaktadır.

  Bunun için tespit ettiğiniz ürünün sayfasındaki rapor et linki üzerinden bu durumu GittiGidiyor'a bildirmeniz yeterlidir.

 • Ürününüze video eklemek

  Ürün sayfasına eklemek istediğiniz videoyu, istediğiniz bir video paylaşım sitesine yükleyin. Video sitesinde bulunan "Embed" başlığı altından, videonuzu ürün sayfanıza eklemeniz için gereken kodlara ulaşabilirsiniz. Bu kodları satış formunda, "Ürün açıklaması" başlığı altında bulunan "Kaynak" butonuna tıklayarak ürün sayfasına ekleyebilirsiniz. Ürün açıklamasında, kodu eklediğiniz yerde videonuz görünecektir.

  Önemli: Güvenlik sebebiyle, bazı embed kodlarında bulunan ifadelerin ürün sayfasına eklenmesine izin verilmemektedir. Videonuz ürün sayfasında görüntülenmezse, videonuzu farklı bir video paylaşım sitesine yükleyin ve videonuzu yüklediğiniz siteye ait embed kodunu kullanın.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.

350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:


Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.