Ücretler

Menü

Listeleme Ücretleri


Listeleme ücreti, GittiGidiyor'da bir ürünü satışa koymak için ödenen ürün sergileme ücretidir.

GittiGidiyor'da sabit fiyat, açık artırma ve mağaza formatı olmak üzere üç tip satış formatı vardır. Detaylı bilgi için tıklayın

Mağaza sahibi olmayan kullanıcılarımız için listeleme ücreti sabit 0,99 TL'dir.

Mağaza sahibi kullanıcılarımız ise sahip oldukları mağaza tipine göre her ürün için sabit listeleme ücreti öderler. Mağazalar için listeleme ücreti aşağıdaki tablodadır. • Önemli Bilgiler:

 • Mağaza sahibi olmayanlar için temel listeleme ücreti sabit 0,99 TL'dir.

 • *Abonelik sahibi olmayan kullanıcılara verilen 5 adet ücretsiz listeleme hakkı GittiGidiyor'a yeni üye olan kullanıcılara bir defa verilmektedir.

 • **Spesifik kategoriler; Antika, Sanat / DVD, VCD, BluRay / Giyim, Aksesuar / Kitap, Dergi / Koleksiyon / Müzik, Plak, Enstrüman kategorilerini kapsamaktadır. Bu 6 kategorilerde satışa çıkarılacak tek adetli veya çok adetli ürünlerin listeleme ücretleri tabloda gösterildiği gibidir.

 • Mağazalar için tabloda belirtilen ücretsiz listeleme hakkı ve ücretsiz ekstra özellikler, abonelik süresince her ay mağaza sahiplerine verilecektir.

 • Ücretsiz listeleme hakları bir sonraki aya aktarılamaz. Ücretsiz listeleme hakları mevcut ay içerisinde kullanılmalıdır.

 • Katalog, Seçenekli Ürün Satışı özelliğinin kullanımı ve ürünlere ekstra fotoğraf eklemek ücretsizdir.

 • Mağaza sahiplerine verilen ücretsiz ekstra özellikler vitrin, kalın yazı, alt başlık ve iş ortaklığ özelliklerinde geçerlidir.

 • Mağaza abonelikleri için belirtilen listeleme ve ekstra özelliklerin ücretleri 30 günlük ürünler içindir. 60 günlük ürünlerde ücretler iki katıdır.

 • Bir adet listelenmiş ürün satılmadığında satıcıya ücretsiz listeleme hakkı verilir. Mağaza formatlı ürünlerde ücretsiz listeleme hakkı yoktur.

 • Açık artırma teklif almadan sonlanırsa satıcıya ücretsiz listeleme hakkı verilir. Ücretisiz listeleme hakkı temelisteleme ücreti için geçerlidir, ekstra özellikler dahil değildir. Çoklu ürün satışlarında tekrar listeleme hakkı yoktur.
Ekstra Özellikler


Ürünlerin daha dikkat çekici hale gelmesi ve Akıllı Sıralama'da daha ön sıralarda yer alması için ürünlere eklenen özellikler ekstra özelliklerdir. Ekstra özelliklerin ücretlerini yukarıdaki tabloda görebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın

 • Önemli Bilgiler:

 • Mağaza sahiplerine verilen ücretsiz ekstra özellikler vitrin, kalın yazı, alt başlık ve iş ortaklığı özelliklerinde geçerlidir.

 • İş Ortaklığı Ekstra özelliğini kullanabilmeniz için, GittiGidiyor'da en az 1 işlem gerçekleştirmiş olmalısınız.

 • Ürününüz satılmadığında, size verilen tekrar listeleme hakkına Ekstra özellikler dahil değildir.Satış Komisyonu


Satış komisyonu, satışı başarıyla gerçekleşen işlemlerden alınan GittiGidiyor hizmet bedelidir. Antika, Sanat / DVD, VCD, BluRay / Giyim, Aksesuar / Kitap, Dergi / Koleksiyon / Müzik, Plak, Enstrüman kategorilerinde yapılan satışlardan %13 komisyon alınmaktadır. Diğer kategorilerdeki komisyon oranı ise %10'dur. Komisyon oranına banka kart hizmet bedeli ve KDV dahildir.

Önemli:
%13 oranında komisyon ücreti alınan kategorilere 17 Haziran 2016 tarihinden sonra Outdoor, Oyuncak & Hobi, Diğer Her Şey ve Mücevher, Takı, Saat (Altın Hariç) kategorileri de eklenecektir. • Önemli Bilgiler:

 • Komisyon oranının dökümü: %3 ila %4 KDV ve Banka kart hizmet bedeli her bankanın farklı hizmet bedeli olabilir) + %6 - %7 GittiGidiyor geliridir.

 • Satış formatının değişmesi, komisyon oranında farklılığa sebep olmaz.Sık Sorulan Sorular


 • Mağaza aboneliğim bitmeden, abonelik seviyemi düşürmek istiyorum.

  Mazağa aboneliğiniz devam ederken abonelik seviyenizi yükseltebilirsiniz ancak düşüremezsiniz. Örneğin, 1 Temmuz tarihinde mağaza aboneliğiniz Mega+ Mağaza'ya yükseltildi. Mega+ aboneliğiniz bitmeden Mega veya Pro Mağaza alamazsınız. Mevcut aboneliğiniz bittikten sonra daha düşük seviyeli bir mağaza aboneliği alabilirsiniz.

  Mağaza aboneliğiniz bittiğinde satışlarınız sonlanmaz. Mağazanız kapalıyken ürünleriniz listeleme sayfalarında görünmez. Tekrar mağaza aboneliği aldığınızda ürünleriniz listeleme sayfalarında tekrar görüntülenecektir.

 • Listeleme Servisi üyesiyim, aboneliğim ne olacak?

  Listeleme Servisi abonelikleri 1 Temmuz sonrasında ücretsiz olacak ve bütün kullanıcılarımıza açılacaktır. Bu tarihten sonra listeleme ücretlerinde indirim sağlayan Listeleme Servisi abonelikleri satılmayacaktır.

  Mevcut listeleme servisi abonelikleri, sağladıkları indirim oranları ile beraber, aboneliğin sonlanmasına kadar devam edecektir.

 • Mağaza aboneliğimi yeniledim, neden ücretsiz haklarım tanımlanmadı?

  Ücretsiz listeleme ve ekstra özellik hakları her ay mağazalara tanımlanır. Bir sonraki aya geçmeden aboneliğinizi yenilerseniz ücrtsiz haklarınız hemen tanımlanmaz. Bir sonraki ay ücretsiz haklarınız mağazanıza tanımlanacaktır.

 • Mağazamdaki ücretsiz listeleme ve ücretsiz ekstra özellik haklarımı bir sonraki aya aktarabilir miyim?

  Hayır, ücretsiz listeleme hakları bir sonraki aya aktarılamaz. Ücretsiz listeleme haklarınızı mevcut ay içerisinde kullanmalısınız.

 • Yeni abonelik tiplerinin bana sağlayacağı fayda nedir?

  Yaptığımız yeni düzenlemeyle satış sayısını artırmayı, kullanıcılarımızın daha çok kazanç elde etmesini amaçlıyoruz. Bu değişikliği, aşağıdaki örnek üzerinden açıklamak isteriz:

  Önceki yapımızda, Pro Mağaza aboneliği satın alarak, 1.000 adet ürün listeleyen ve bu ürünlerin 20'sine tüm opsiyonel özellikleri ekleyen bir kullanıcı, toplam 402,00 TL (50 TL abonelik ücreti + 300 TL temel listeleme ücreti + 52 TL opsiyonel özellik ücreti) ödüyordu.

  Yeni yapımızda ise, 1000 adet ürün listeleyen ve 20 adet ürününe tüm opsiyonel özellikleri ücretsiz ekleyen bir kullanıcı, toplam 425,00 TL ödeyecek. Bu ödemenin, 125,00 TL'si abonelik ücreti, 300,00 TL'si ise listeleme ücreti olarak hesaplanacak*. Ayrıca, yeni yapımızda kullanıcılarımızın en çok kullandığı katalog, ekstra fotoğraf ve seçenekli ürün satışı özellikleri de ücretsiz olacak.

  Örnek verilen abonelikler, mevcut listeleme ücretleri üzerinden, ortalama olarak hesaplanmıştır. Kullanıcıların seçtikleri opsiyonel özellikler ve aboneliklere göre fiyatlar değişiklik gösterebilir.Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X