HSK Programına Kayıt ve Ürün Bildirimi

Menü
5651 sayılı "İnternet Ortamında Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Hakkında Kanun" kapsamında internet ortamında hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan GittiGidiyor, www.gittigidiyor.com sitesinde yer alabilecek hukuka aykırı içeriklerin tespit edilmesi ve önlenmesi için, hak sahipleriyle işbirliği içinde hareket etmektedir. Bu doğrultuda GittiGidiyor, Hak Sahiplerini Koruma Programı'nı oluşturmuştur.

Bu düzenlemeyle sitede, kullanıcılar tarafından satışa sunulan ürünlerin; üçüncü şahısların başta marka, fikir ve sanat eserleri hukukundan kaynaklanan hakları olmak üzere yasal haklarının korunması amaçlanmaktadır. Bu sebeple sitede yer alan herhangi bir ürünle ilgili olarak, yasal haklarının ihlal edildiği iddiasında olan hak sahiplerinin "hak sahipliği kayıt formu" ile hak sahipliğini ispatlayan belgeleri GittiGidiyor'a ulaştırmaları ve Hak Sahiplerini Koruma Programı'na kayıt olmaları gerekmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda eğer şikayete konu olan ürün satışının, hak sahibinin haklarını ihlal ettiği sonucuna varılırsa, söz konusu satış engellenecektir.

GittiGidiyor'a Başvuru ve Ürün Bildirimi Nasıl Yapılacaktır?


Sitede satışa sunulmuş herhangi bir ürünle ilgili olarak, yasal haklarının ihlal edildiği iddiasında olan hak sahiplerinin Hak Sahipliği kayıt formunu doldurup, hak sahipliğini gösteren belgeleri de ekleyerek faks veya posta yoluyla GittiGidiyor'a göndermeleri gerekmektedir.

Kayıt formunun ve yetki belgelerinin alınmasının ardından, GittiGidiyor gerekli incelemeleri yaparak kayıt işlemini gerçekleştirecek ve ilerideki bildirimlerde kullanılmak üzere hak sahibine elektronik bir form gönderecektir. Böylece yeni bildirimler e-posta yoluyla yapılabilecektir.

Aşağıdaki linkten, kayıt formuna ulaşabilirsiniz:


Not: Kayıt formu dosyasını açabilmeniz için, bilgisayarınızda Adobe® Reader programının kurulu olması gerekmektedir. Bu programı, Adobe web sitesinden ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Hak Sahibi değil misiniz?


Sitede listelenen ürünlerle ilgili hak sahibi olmayan kişiler ve/veya firmalar Hak Sahiplerini Koruma Programı'na katılamazlar. Ancak ürünün kanuni haklarını haiz kişi ve/veya firmalar ile iletişime geçerek bu program hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bildirimde bulunmalarını sağlayabilirler.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X