Ticaret Nasıl Gerçekleşiyor?


Ürün satın aldınız veya sattınız! Peki, şimdi alıcı ve satıcı arasındaki ürün ve para transferi nasıl gerçekleşecek?

Türkiye'de bir ilk olan Sıfır Risk sayesinde!

GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfedip geliştirdiği Sıfır Risk, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir.

Sıfır Risk sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapar; ister yeni, ister ikinci el ürünü, ürünün kargolanmasını takip eden 3 gün boyunca denedikten sonra onay verirsiniz. Böylece risk almadan alışveriş yaparsınız.

Sıfır Risk sayesinde, yaptığınız ödemeler önce GittiGidiyor havuz hesabında toplanır; ürünü teslim alıp onay verdiğinizde paranız satıcıya aktarılır.
Sıfır Risk ile 2001'den bugüne kadar 20.000.000'un üzerinde alışveriş gerçekleşmiştir.Ticaret Nasıl Gerçekleşiyor?


1. Alıcı Ödeme Yapar


  Alıcı, ürün bedelini kredi kartı, banka kartı veya PayPal ile öder. Para, GittiGidiyor havuz hesabında bloke edilir.

2.Satıcı Ürünü KargolarÖdemeyi takip eden 3 iş günü içerisinde, satıcı ürünü alıcıya gönderir. Daha sonra satıcı, kargo fiş numarasını ve paranın aktarılmasını istediği banka hesap numarasını Bana Özel/Durum sayfasından sisteme girer.

3. Alıcı Ürünü OnaylarAlıcı ürünü teslim aldığında, Bana Özel/Durum sayfasından onay verir.

4. Para Satıcıya Aktarılır


  Ürün bedeli, alıcının onayıyla GittiGidiyor tarafından satıcının banka hesabına aktarılır.

Alıcılar için Sık Sorulan Sorular


 • Ödemeyi nasıl yapabilirim?

  GittiGidiyor'da ödemenizi kredi kartı, banka kartı veya PayPal ile yapabilirsiniz. GitiGidiyor'da havale ile veya kapıda ödeme yapılmamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın

 • Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim?

  Ürün sayfasındaki "kargo bilgileri" bölümünden kargo ücretinin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın

 • Satıcı ürünü kargolamazsa ne olur?

  Satıcı ürünü zamanında kargolamazsa satış iptal edilir ve güvenli havuz hesabında beklettiğimiz paranız hesabınıza iade edilir.

 • Ürün elime bozuk gelirse ne olur?

  Elinize geçen ürün beklediğinizden farklı çıkarsa ürüne onay vermez ve iade işlemlerini başlatırsınız. İade kargo ücreti ödemeden, ürünü en geç 3 gün içinde satıcının adresine kargolarsınız. Satıcı iade ürünü sorunsuz teslim aldığını bize bildirdiğinde paranız -ilk iş günü- eksiksiz kartınıza iade edilir. Detaylı bilgi için tıklayın

 • İade kargo ücretini kim öder?

  Cayma hakkı kapsamında, ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Ancak alıcı, ürün adresine kargolandıktan sonra, ürünü teslim almadan satıştan vazgeçerse, doğacak kargo ücreti alıcıya aittir.

 • Ürüne onay vermek için ne kadar sürem var?

  Ürüne onay vermek için, ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü + 24 saat süreniz bulunmaktadır. Bu sürenin sonuna kadar ürün size ulaşmazsa, İade Merkezi'nden onay süresini uzatabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın

 • GittiGidiyor'dan yardım almak.

  Sayısı milyonları aşan kullanıcılarımıza, kaliteli ve hızlı hizmet verebilmemiz için, arka planda detaylı bir çalışma yapılması gerekmektedir. Sorunların çözümü için gerekli incelemeler zaman aldığından, telefonla destek hizmetimiz bulunmamaktadır.

  7 gün 24 saat hizmet veren Müşteri Hizmetleri ile her an mesaj yoluyla irtibat kurabilir, yardım sayfalarımızdan bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için

Satıcılar için Sık Sorulan Sorular


 • Alıcı ürünü teslim aldığı halde onay vermezse ne yapmalıyım?

  Ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içerisinde alıcı teslim aldığı ürüne onay vermezse, Bana Özel/Durum sayfanızda "Onay hatırlat" butonu aktif olur. Bu buton ile son 24 saatlik hatırlatma sürecini başlatabilirsiniz. 24 saatlik onay hatırlatma süresinin sonunda alıcı ürünü onaylamaz veya Müşteri Hizmetleri'ne bilgi vermezse ürün GittiGidiyor tarafından onaylanır.

 • Alıcının ürünü iade etme hakkı var mı?

  4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Cayma hakkının kullanılması GittiGidiyor'a özel bir durum değildir. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir. İade süreci ve cayma hakkı sayfalarından iade işlemi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Sattığım ürünün bedeli ne zaman hesabıma aktarılacak.

  Ürünü alıcıya gönderdikten sonra kargo bilgilerini ve banka hesap bilgilerinizi Bana Özel/Durum sayfanızdan sisteme girersiniz. Bu tarihten itibaren alıcının ürünü onaylaması için 3 iş günü + 24 saat süresi vardır. Alıcı ürünü onayladıktan sonra, onay işlemini takip eden ilk iş gününde ürün bedeli hesabınıza aktarılır.

 • GittiGidiyor'dan yardım almak.

  Sayısı milyonları aşan kullanıcılarımıza, kaliteli ve hızlı hizmet verebilmemiz için, arka planda detaylı bir çalışma yapılması gerekmektedir. Sorunların çözümü için gerekli incelemeler zaman aldığından, telefonla destek hizmetimiz bulunmamaktadır.

  7 gün 24 saat hizmet veren Müşteri Hizmetleri ile her an mesaj yoluyla irtibat kurabilir, yardım sayfalarımızdan bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.

350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:


Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.

Verify Norton Secured Ana Sayfa| Arama| Satış| Dükkanlar| Mobil Uygulamalar| Bana Özel| İncelemeler ve Rehberler| Sıfır Risk Sistemi| Site Haritası| Yardım
© Copyright 2001-2015 GittiGidiyor.com | Gizlilik Politikası | Kullanıcı Sözleşmesi