Çözüm Merkezi

Menü

GittiGidiyor Çözüm Merkezi


GittiGidiyor'da ürünleri iade etmek çok kolay!


Yeni Çözüm Merkezi'yle birlikte Müşteri Hizmetleri'ne ulaşmadan, teslimat geciktiğinde satıcıya yapılacak para transferini durdurabilir, iade işlemlerinizi başlatabilir veya ürünle ilgili yaşadığınız sorunlar hakkında ürünün satıcısını bilgilendirebilirsiniz.


Teslimat geciktiğinde, kargo sorunlarında veya ürünü iade etmek istediğinizde Bana Özel/Durum sayfanızdaki "Sorun Bildir" butonuna tıklayın. Açılan sayfadaki yönlendirmeleri takip ederek onay süresini durdurabilir veya iade sürecini başlatabilirsiniz.


Çözüm Merkezi'nde açtığınız kaydı takip etmek için Bana Özel/Durum sayfanızdaki "İade Detayı" butonuna tıklayın.


İade ve kargo/teslimat sorunlarıyla ilgili Çözüm Merkezi ekranında ürünün satıcısıyla görüşebilirsiniz.

Ürünü iade etmek için kargo şubesine gitmeden önce satıcıyla iletişime geçin. "Gönder" butonu ile satıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular


 • Ürünü değiştirmek istiyorum.

  Teslim aldığınız ürünü değiştirmek istiyorsanız önce Bana Özel/Durum sayfanızdaki "Sorun Bildir" butonuna butonuna tıklayın. Açılan sayfadan yönlendirmeleri takip ederek iade sürecini başlatın.

  Sorun bildirim işleminden sonra, Çözüm Merkezi sayfanızdan ürün değişimi konusunda satıcıyla görüşebilir ve ürünü satıcıya iade edebilirsiniz.

  Çözüm Merkezi sayfanızdan satıcının adres ve irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Yardım almak istediğinizde Çözüm Merkezi sayfanızdan satıcıya mesaj gönderebilir, satıcıyla görüşmelerinizin sonunda, çözüm bulamadığınız konularda "Yardım Al" butonu ile İade destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

 • Ürün bedeli satıcıya aktarıldı, satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

  Ürüne ödeme onayı verirseniz veya Sıfır Risk süresi olan 3 iş günü + 24 saat sonunda ürün GittiGidiyor tarafından otomatik olarak onaylanırsa ürün bedeli satıcıya aktarılarak alışverişiniz tamamlanır.

  Alışverişiniz tamamlandığında Bana Özel/Durum sayfanızda "Sorun Bildir" butonu görünmez. Böyle bir durumda ürününü iade etmek veya değiştirmek için ürünün satıcısıyla görüşmelisiniz. Ürün sayfasındaki "Soru Sor" linkinden veya Bana Özel sayfanızda, ürünün bulunduğu satırdaki satıcının kullanıcı adına tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz. Detaylı bilgi için (Bknz. Satıcıya nasıl ulaşırım?)

 • Satıcı mesajıma yanıt vermiyor.

  Sorun bildirdikten sonra "Bana Özel/Durum" sayfanızdaki "İade Detayı" butonu üzerinden satıcının irtibat bilgilerini görebilir ve satıcıya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

  İade hakkınızı kullanabilmeniz için satıcıyla görüşmenize gerek yoktur. Çözüm Merkezi sayfanızdan sorun bildirdikten sonra ürünü iade edebilirsiniz.

 • GittiGidiyor'dan yardım almak.

  Bana Özel/Durum sayfanızdaki "Sorun Bildir" butonu ile para transferini durdurduktan sonra Çözüm Merkezi sayfanızda göreceğiniz "Yardım Al" butonu ile iade destek ekibimize ulaşabilirsiniz.

  Ürünle ilgili yaşadığınız sorun hakkında öncelikle satıcıyla görüşün.
  Satıcıyla görüşerek çözüme ulaşamadığınız durumda iade destek ekibimizi görüşmeye dahil edebilirsiniz. İade destek ekibimiz kısa süre içerisinde size yanıt verecektir.

  Kullanıcılarımıza doğru ve kaliteli hizmet verebilmek için arka planda detaylı bir çalışma yapılması gerekmektedir. Yaptığımız incelemeler zaman aldığından telefonla destek hizmetimiz bulunmamaktadır. Müşteri Hizmetleri ekibimize mesaj yoluyla ulaşmak için her yardım sayfasının üzerindeki Müşteri Hizmetleri linkini kullanabilirsiniz.

 • Ürün bedeli ne zaman iade edilecek?

  Ürün iade edilerek kargo bilgileri sisteme girildikten sonra, Sıfır Risk gereği, satıcının ürünü teslim alıp işlemi iptal etmesi için 3 iş günü süresi vardır. Satıcı, bu süre içerisinde ürünü teslim alıp Bana Özel sayfasından işlemi iptal eder. İşlemin iptali sonrası ürün bedeli kartınıza iade edilir.

  Satıcı, 3 iş günü içinde işlemi iptal etmezse GittiGidiyor tarafından satıcıya bir hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik iade teslim onayı süreci başlar. Son 24 saat içerisinde de satıcı iade teslim onayı vermezse ürün bedeli GittiGidiyor tarafından kartınıza iade edilir.

 • İade ettiğim ürünü satıcı teslim aldı, ürün bedeli ne zaman iade edilecek?

  Ürün iade edilerek kargo bilgileri sisteme girildikten sonra, Sıfır Risk gereği, satıcının ürünü teslim alıp işlemi iptal etmesi için 3 iş günü süresi vardır. Satıcı, bu süre içerisinde ürünü teslim alıp Bana Özel sayfasından işlemi iptal eder. İşlemin iptali sonrası ürün bedeli kartınıza iade edilir.

  Satıcı, bu süre içinde ürünü teslim almasına rağmen iade teslim onayı vermezse iade sürecinin tamamlanmasını bekleyin.

  Satıcı, 3 iş günü içinde işlemi iptal etmediğinde GittiGidiyor tarafından satıcıya bir hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik iade teslim onayı süreci başlar. Son 24 saat içerisinde de satıcı iade teslim onayı vermezse ürün bedeli GittiGidiyor tarafından kartınıza iade edilir.

 • İade ettiğim ürünü satıcı teslim almadı, ne yapmalıyım?

  Ürün iade edilerek kargo bilgileri sisteme girildikten sonra, Sıfır Risk gereği, satıcının ürünü teslim alıp işlemi iptal etmesi için 3 iş günü süresi vardır.

  Satıcı, bu süre içerisinde ürünü teslim alıp işlemi iptal etmezse iade sürecinin tamamlanmasını bekleyin.

  Satıcı, 3 iş günü içinde işlemi iptal etmediğinde GittiGidiyor tarafından satıcıya bir hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik iade teslim onayı süreci başlar. Son 24 saat içerisinde de satıcı iade teslim onayı vermezse ürün bedeli GittiGidiyor tarafından kartınıza iade edilir.

 • İşlem iptal edildi ancak ürün bedeli kartıma yansımadı.

  İadelerin kredi kartlarına yansıması bankaların durumuna göre 2-4 gün sürebilmektedir. Banka kartına yapılan iadelerde ise iadenin hesaba yansıması ortalama 7 iş günüdür.

  İade edilen tutar belirtilen süreler içerisinde kartınıza yansıyacaktır. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz. Belirtilen süreler içerisinde iadenin kartınıza yansımaması halinde bankanızın müşteri hizmetlerinden bilgi almalısınız.

 • İade kargo ücreti kime aittir?

  Cayma kapsamında yapılan ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Satıcılar iade kargo ücretini ödemenizi istese dahi ürünü karşı ödemeli olarak iade edin.

 • Cayma Hakkı nedir, nasıl kullanılır?

  Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince alıcıların, ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır.

  Teslim aldığınız üründen memnun kalmazsanız cayma hakkı kapsamında ürünü iade edebilirsiniz. Cayma hakkıyla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın

 • Cayma hakkının geçerli olmadığı durumlar nelerdir?

  Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.

  Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler; ( İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

  Alıcı tarafından açılmış olan ve ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

  Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

 • Kargo bana ulaşmadı, ne yapmalıyım?

  Ürün kargolandıktan sonra 3 iş günü sonunda ürün size ulaşmazsa, Bana Özel/Durum sayfanızda bulunan "Sorun Bildir" butonuna tıklayın. Açılan sayfadaki açılan sayfadaki yönlendirmeleri takip ederek onay süresini 72 saat erteleyebilirsiniz.

  Ürün kargolandıktan 3 iş günü sonra 72 saatlik onay erteleme işlemini yapabilirsiniz.
  72 saatlik onay erteleme süresinin sonunda ürün halen size ulaşmadıysa onay süresinin durdurulması için Müşteri Hizmetleri'ne mesaj gönderebilirsiniz.

 • Ürüne yanlışlıkla onay verdim, ne yapmalıyım?

  Ürüne yanlışlıkla onay verdiyseniz aynı gün içerisinde Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek onay işleminin geri alınmasını talep edebilirsiniz. Her yardım sayfasının üzerindeki Müşteri Hizmetleri linki üzerinden Müşteri Hizmetleri ekibimize ulaşabilirsiniz.

Üye Olmadan Alışveriş Yapmak


  Üye olmadan alışveriş yaptıysanız, siparişinizi takip etmek, Çözüm Merkezini kullanmak veya satıcıyla irtibata geçmek için üyelik kaydınızı tamamlamalısınız.

 • Üyelik kaydımı nasıl tamamlayabilirim?

  Ürün alırken kullandığınız e-posta adresine "Ödemeniz alındı" başlıklı bir bilgi mesajı gönderdik. Üyelik kaydınızı tamamlamak için bu mesajda yer alan "Üyelik Kaydımı Tamamla" butonuna tıklayın.

  Bu mesajı sildiniz veya mesaj size ulaşmadı mı?
  Üye girişi sayfasında yer alan "Şifremi unutum"a tıklayın. Buraya satın alma işlemi sırasında kullandığınız e-posta adresini yazıp gönderin. Üyelik kaydınızı tamamlamanız için e-posta adresinize gönderdiğimiz linke tıklayın.

 • Ürünle ilgili tercih ve sorularımı kime iletebilirim?

  Üyelik kaydınızı tamamladıktan sonra Bana Özel/Durum sayfanızdan satıcıya mesaj göndererek ürünle ilgili tercih ve sorularınızı iletebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X