Ödeme Seçenekleri

Menü

Ödeme Seçenekleri


GittiGidiyor'da ödemelerinizi kredi kartı, banka (ATM) kartı, sanal kart, BKM Express ve kredi/banka kartlarınızda biriken bonus ve WorldPuan'lar ile yapabilirsiniz. Belirtilenlerin dışındaki ödeme yöntemleri (kapıda ödeme, EFT, havale vb) GittiGidiyor'da kullanılmamaktadır.

 • Kredi Kartı ile nasıl ödeme yapılır?
  Siteden yapacağınız tüm alışverişlerde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.
     Detaylı bilgi için tıklayın


 • Banka (ATM) Kartı ile nasıl ödeme yapılır?
  Banka (ATM) kartıyla ödeme yaparken kart bilgilerinizi girdiğiniz ödeme ekranında "3D Secure kullan" seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. 3D Secure güvenlik sistemini kullanabilmeniz için kartınız 3D secure sistemine kayıtlı olmalı ve online alışverişe açık olmalıdır. Banka kartınızını online alışverişe açtırmak ve 3D Secure güvenlik sistemine kaydettirmek için lütfen bankanızla iletişime geçiniz.


 • Sanal Kredi kartı ile nasıl ödeme yapılır?
  Sanal Kredi Kartı; vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza bağlı tanımlanan, limitini sizin belirlediğiniz, internette alışveriş yaparken kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Sanal kredi kartı başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bankanızla irtibata geçiniz.


 • BKM Express ile nasıl ödeme yapılır?
  Ödeme sayfasında "BKM Express ile ödeme" seçeneğine tıklayarak BKM Express hesabınıza ulaşabilir, tanımladığınız kartlardan birini seçerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.


 • Alışveriş kredisi ile ödeme nasıl yapılır?
  Ödeme ekranında yer alan "Alışveriş Kredisi İle Öde" sekmesi üzerinden banka ekranına ulaşabilir, kredi tutarı ve vade sayısını belirledikten sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Alışveriş kredisi başvurunuz onaylandıktan sonra, sepet tutarı GittiGidiyor havuz hesabına aktarılacaktır. Alışveriş Kredisi ile ödeme seçeneği şu an için Garanti Bankası müşterilerine sunulmaktadır.Detaylı bilgi


 • Bonus ile nasıl ödeme yapılır?
  Bonus özellikli kredi/banka kartlarınızda biriken bonuslarınızı peşin veya taksitli tüm alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ödeme ekranında Bonus kartınızın bilgilerini girdikten sonra "Ödememi Bonus Puanımla Yap" seçeneği ile ödemenizin tamamını veya mevcut bonusunuza karşılık gelen tutarı ödeyebilirsiniz.


 • WorldPuan ile nasıl ödeme yapılır?
  Worldcard özellikli banka/kredi kartlarınızla satın aldığınız ürünlerin ödemesini yapabilirsiniz. Kartınızdaki WorldPuan'ları kullanabilmeniz için sepetinizde sadece bir ürün olmalı ve kartınızdaki WorldPuan tutarı ürün bedeline eşit ya da ürün bedelinden fazla olmalıdır.

  Ödeme ekranında kart bilgilerinizi girdikten sonra, kartınızda yeterli Worldpuan varsa "Ödememi WorldPuan ile yapmak istiyorum" seçeneği aktif hale gecektir. Bu seçenek üzerinden WorldPuan'larınızı kullanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.


 • Chip-Para ile nasıl ödeme yapılır?
  Axess özellikli banka/kredi kartlarınızda biriken Chip-Paralarla satın aldığınız ürünlerin ödemesini yapabilirsiniz. Chip-Paralarınızı kullanmak için ödeme ekranında Axess kartınızın bilgilerini girdikten sonra "Ödememi Chip-Paralarımla Yap" seçeneği ile ödemenizin tamamını veya mevcut bonusunuza karşılık gelen tutarı ödeyebilirsiniz.


 • GarantiPay ile nasıl ödeme yapılır?
  GittiGidiyor'un Android telefon ve IOS telefon uygulamalarından yaptığınız alışverişlerde, ödemenizi GarantiPay ile peşin olarak yapabilirsiniz.

  GarantiPay'i kullanabilmeniz için telefonunuzda mutlaka Bonus Flaş uygulaması bulunmalıdır. Bonus Flaş www.bonusflas.com.tr adresinden indirebilir, uygulama hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  GarantiPay uygulaması şu an yalnızca GittiGidiyor'un Android telefon ve IOS telefon uygulamalarında kullanılabilir. GittiGidiyor'un mobil sitesinde (m.gittigidiyor.com), android tablet uygulamasında ve web sitesinde GarantiPay ödeme seçeneği bulunmamaktadır.


 • Kayıtlı kart ile nasıl ödeme yapılır?
  Ödeme ekranındaki "Kayıtlı Kartlarım" seçeneğinden GittiGidiyor'da kayıtlı kartlarınıza ulaşabilir, istediğiniz kayıtlı kart ya da farklı bir kart ile peşin veya taksitli ödeme yapabilirsiniz. GittiGidiyor'da kart kaydetme hizmeti altyapısı Visa tarafından onaylı Mobilexpress tarafından sağlanmaktadır.


 • Birden fazla ürünün ödemesini tek seferde yapabilir miyim?
  Eğer bir adetten daha fazla ürün satın almak istiyorsanız, "Alışveriş Sepetini" kullanarak, tüm ürünlerin ödemesini tek seferde yapabilirsiniz. Alışveriş Sepeti hakkında bilgi almak için lütfen tıklayın


 • İndirim kuponu ve hediye çeki nedir, nasıl kullanılır?
  İndirim kuponu ve hediye çeki GittiGidiyor'un, alışverişlerinde faydalanmaları için kullanıcılarına sunduğu indirim avantajıdır. İndirim kuponunun nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınAlışveriş Kredisi


 • Alışveriş kredisi nedir, koşulları nelerdir?
  Tek seferde yapacağınız 750 TL ile 15.000 TL arası alışverişlerinizde, sepet tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanabilirsiniz.
  36 aya varan vade seçenekleriyle alacağınız alışveriş kredisi Külçe Altın - Külçe Gümüş hariç tüm kategorilerde geçerlidir.
  Cep telefonu, tablet ve bilgisayar alışverişlerinizde kredi vade seçeneği 6 ay ile sınırlıdır.
  Şubeye gitmeden ve sigorta masrafı olmadan alışveriş kredinizi anında alabilirsiniz.
  Kredi son ödeme tarihine kadar oluşacak kredi faizinden kredi alan kişi sorumludur.

 • Alışveriş Kredisi nasıl kullanılır?
  Ödeme ekranında yer alan "Alışveriş Kredisi İle Öde" butonuna tıklayın.
  Sonraki adımda banka ekranına yönlendirileceksiniz.
  Kredi tutarı ve vade sayısını belirledikten sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  Alışveriş kredisi onaylandıktan sonra, tutar GittiGidiyor havuz hesabına aktarılacaktır.


 • Önemli
  Alışveriş kredisi koşulları ve kredinin değerlendirme süreci banka sorumluluğundadır. GittiGidiyor'un kredi değerlendirme sürecinde yer almaz.
  Ürünün iade edilmesi veya siparişin iptal edilmesi durumunda kredi iptal edilmez. Eğer kredi kapatılmak istenirse, kredi kullanıcısının bankasıyla irtibata geçmesi gerekmektedir.
  Alışveriş kredisinin taksitlendirilmesi, taksit ödemesi ve krediyle ilgili diğer tüm işlemler ilgili banka üzerinden yürütülür.
  Sipariş iptali veya ürün iadesinden sonra alışveriş kredisinden caymak isterseniz bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.


Sık Sorulan Sorular


 • Kapıda ödeme, EFT veya Havale kullanabilir miyim?

  GittiGidiyor'da kapıda ödeme, EFT, banka ya da postaneden havale yoluyla ödeme yöntemleri kullanılmamaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı, banka kartı, BKM Express, sanal kart ile gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kapıda ödeme seçeneği neden yok?

  GittiGidiyor alıcı ve satıcıyı buluşturan bir platformdur. GittiGidiyor ürün satışı yapmamaktadır. Satın aldığınız ürünler size GittiGidiyor tarafından değil, sitede satıcı olarak işlem yapan kullanıcılar tarafından kargolanır.

  GittiGidiyor'daki ticaret Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşir.

  Sıfır Risk'de, alıcının yaptığı ödemeler önce GittiGidiyor havuz hesabına aktarılır.
  Satıcı ürünü alıcıya kargolar.
  Alıcı ürünü teslim alıp inceler ve işleme onay verir.
  Alıcının onayını takip eden ilk iş gününde ödeme satıcıya aktarılır.

  Bu nedenle, GittiGidiyor'da ürün teslimatı sırasında ödeme seçeneği bulunmamaktadır.
  Sıfır Risk sayesinde, alıcı ürün bedeli satıcıya aktarılmadan önce ürünü teslim alıp deneme fırsatı bulur.

 • Ödeme seçeneğimi değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  GittiGidiyor'un ödeme seçeneğinize müdahale etme veya üzerinde değişiklik yapma hakkı bulunmamaktadır. Taksitli yaptığınız ödemeyi tek çekim olarak veya tek çekim ödemenizi taksitli olarak değiştirmek isterseniz, satıcıdan işlemi iptal etmesini ve size özel satış açmasını isteyebilirsiniz. Satıcı işlemi iptal edip size özel satış açtıktan sonra, istediğiniz ödeme seçeneğini kullanarak ürünü tekrar satın alabilirsiniz.

  Ürün sayfasında yer alan "Soru sor" linki üzerinden satıcıyla irtibat kurabilirsiniz.

 • İndirim/Hediye çeki kullandığım işlem sonlandı. Çekim tekrar tanımlanacak mı?

  İşleminiz sonlandıysa, bu alışverişinizde kullandığınız indirim/hediye çeki ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın

 • Bonus veya puanlarla ödeme yapabilir miyim?

  Bonus ve Worldcard özellikli kredi/banka kartlarınızda biriken bonus ve WorldPuanlarla ödeme yapabilirsiniz.

  Biriken bonuslarınızla ödeme yapmak için; Ödeme ekranında, Bonus kartınızın bilgilerini girdikten sonra "Ödememi Bonus Puanımla Yap" seçeneği ile ödemenizin tamamını veya mevcut bonusunuza karşılık gelen tutarı ödeyebilirsiniz.

  WorldPuanlarla ödeme yapmak için; Ödeme ekranında kart bilgilerinizi girin. Kartınızda ürün bedeli kadar veya ürün bedelinden fazla Worldpuan varsa "Ödememi WorldPuan ile yapmak istiyorum" seçeneği aktif hale gecektir. Bu seçenek üzerinden WorldPuan'larınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

  Chip-Paralarınızla ödeme yapmak için; Kartınızın bilgilerini girdikten sonra "Ödememi Chip-Paralarımla Yap" seçeneği ile ödemenizin tamamını veya mevcut bonusunuza karşılık gelen tutarı ödeyebilirsiniz. Chip-Para kulllandığınızda taksitli ödeme seçeneği kalkacaktır.

 • American Express kredi kartlarıyla ödeme yapabilir miyim?

  GittiGidiyor'da American Express kredi kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz. Diğer kartlardan farklı olarak, American Express kredi kartlarının numarası "15" hanelidir. Kartların CVC2 numarası ise "4" hanelidir ve kartların ön yüzünde bulunur. Ödeme ekranında kart bilgilerinizi girip istediğiniz taksit seçeneğini seçerek ödeme yapabilirsiniz.

  Önemli: Ödeme sırasında kart numaranızın başına sıfır (0) ekleyerek, kart numaranızı 16 haneye tamamlamaya çalışmayınız. 15 haneli kart numaranızı girerek ödeme yapabilirsiniz.

 • GittiGidiyor'da kayıtlı kartlarımı nasıl görüntüleyebilirim?

  Bana Özel/Bilgilerim sayfanızdaki "Ödeme Seçenekleri / Ödeme Araçlarım" ekranından GittiGidiyor'da kayıtlı kartlarınızı görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. GittiGidiyor'da kart kaydetme hizmeti altyapısı Visa tarafından onaylı Mobilexpress tarafından sağlanmaktadır.

 • GittiGidiyor'da kartımı nasıl kaydedebilirim

  GittiGidiyor'da bir alışverişinizin ödemesini başarıyla tamamladıktan sonra "Kartımı Kaydet" seçeneği ile cep telefonunuza gelen onay kodunu girerek kartınızı kaydedebilirsiniz. Kartınızı ayrıca, Bana Özel/Bilgilerim sayfanızdaki "Ödeme Seçenekleri / Ödeme Araçlarım" ekranından da kayıt edebilirsiniz. GittiGidiyor'da kart kaydetme hizmeti altyapısı VISA tarafından onaylı Mobilexpress tarafından sağlanmaktadır.

 • Kayıtlı kartımı nasıl silerim?

  Bana Özel/Bilgilerim - Ödeme Seçenekleri / Ödeme Araçlarım ekranındaki "Kayıtlı Kartlarım" seçeneğinden kayıtlı kartlarınızı görüntüleyebilir ve istediğiniz kartı silebilirsiniz.

 • CVC2 (CVV) numarası nedir?

  Kartınızın arka yüzünde bulunan numaranın son 3 hanesine CVC2 (CVV) numarası adı verilmektedir. Bu numara, ekstra bir güvenlik sağlamaktadır. GittiGidiyor'daki ödeme işlemlerinde bu numara istenmektedir.

 • 3D Secure nedir?

  3D Secure, internetten güvenle alışveriş yapılabilmesi için Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir.

  Bu sistemle hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri, internet dolandırıcılıklarına karşı güvence altına alınmıştır. Sistemin, Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" denilmektedir.

  BKM'nin (Bankalararası Kart Merkezi) internet sitesinden, 3D Secure uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taksitli Ödeme Yapmak


 • Hangi kartlara taksit seçeneği var?

  GittiGidiyor'daki ürünleri;

  Worldcard: Yapı Kredi Bankası Worldcard ile TEB dahil- vade farksız 3, 6 ve 9 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

  Axess: Axess, Wings, Fish ve Carrefour Axess kartlarınızı kullanarak vade farksız 3, vade farkıyla 6 ve 9 taksitte ödeme yapabilirsiniz.

  Maximum: İş Bankası Maximum ve Maximiles kartlarınızı kullanarak peşin fiyatına 3 veya 6 taksitle, vade farklı 9 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

  Bonus: Garanti Bankası Bonus Card, Mile&Smiles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, ING Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarınızı kullanarak vade farksız 3 ve 6 taksitle, vade farkıyla 9 taksitle satın alabilirsiniz.

  CardFinans: Finansbank kredi kartınızı kullanarak vade farkıyla 3, 6 veya 9 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

  HSBC: HSBC Advantage kartınızı kullanarak peşin fiyatına 6 taksitle; vade farkıyla 3, 6 veya 9 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

  Önemli: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) tasitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon alışverişleri, doğrudan pazarlamayla ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alışverişlerinde taksit uygulanamaz.

  Bu uygulama ticari kredi kartları için geçerli değildir. Ticari kredi kartları ile tüm kategorilerdeki ürünlere taksitli ödeme yapılabilir.

 • Nasıl taksitli ödeme yapabilirim?

  Ödeme ekranında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra ekranın alt bölümünde kredi kartınıza sunulan taksit seçenekleri çıkar. İstediğiniz taksit seçeneğini işaretleyerek ödeme yapabilirsiniz.

 • Yaptığım taksitli işlemin geri ödemesi neden taksitle yapılıyor?

  Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızdan, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Bu durum genel bir uygulama olup, süreç bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir.

  Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması, tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Taksitli işlemlerin iadelerinde, tutarın tamamı GittiGidiyor tarafından kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. .

 • Altın alışverişlerimde taksitli ödeme yapabilir miyim?

  Yeni düzenlemeyle Ziynet ve Külçe Altın - Mücevher, Değerli Taş - Pırlanta - Erkek Mücevher Takı ve Diğer Mücevher Takı kategorilerden yapacağınız alışverişlerde taksit seçeneği bulunmamaktadır.

Ödeme Güvenliği


 • Kartımdan isteğim dışında tahsilat yapılabilir mi?

  Kart bilgileri, GittiGidiyor'da saklanmamaktadır. Bu nedenle, kartınız bilginiz dışında kullanılamaz. Satın alınan bir ürünün bedelinin tekrar tahsil edilmesi, GittiGidiyor'un ve bankaların teknik alt yapısı tarafından engellenmektedir.

 • GittiGidiyor'da kredi kartı/banka kartı kullanmanın riski var mıdır?

  İnternet üzerinden kredi kartı/ banka kartı kullanarak alışveriş yapmak, herhangi bir mağazadan kredi kartıyla/ banka kartıyla alışveriş yapmaktan daha güvenlidir. Bir mağazada veya restoranda, kredi kartınızı/banka kartınızı ödeme için bir başkasına vermeniz daha risklidir.

  GittiGidiyor, kart numaranızı Thawte şirketinden lisanslı özel bir şifreleme ile ilgili bankaya aktarır. Bankadan gelen cevaba göre işlem gerçekleştirilir.

 • Kart numaram otomatik olarak ekranda beliriyor.

  Kartınızın otomatik olarak ekrana gelmesi, GittiGidiyor ile ilgili değil, web tarayıcınızın (Explorer, Firefox, Chrome vb.) ayarlarıyla ilgili bir konudur. Bu özelliği kapatmak için;

  Sırasıyla "Tools / Internet Options / Content / Auto complete" (Araçlar / İnternet Seçenekleri / İçerik / Otomatik Tamamla) bölümlerinden ilerleyerek otomatik form doldurma kısmını kapatın.

  Eğer bilgisayarınızı sadece siz kullanıyorsanız bu durum sorun olmayacaktır. Ancak bilgisayarda birden fazla kullanıcı varsa lütfen yukarıdaki işlemi mutlaka yapın.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X