Puan ve Yorum Vermek

Menü
 • Puan ve Yorum nedir, nasıl yapabilirim?

  Puan ve yorum, ürün alan kullanıcıların, ürünü aldıkları satıcılar hakkında yaptıkları genel bir değerlendirmedir. Bir satıcıyı değerlendirme hakkına sahip olmak için, o satıcıyla işlem yapmış olmanız yeterlidir. Puan ve yorum sayfasında detaylı bir değerlendirme yapabilir ve satıcı ya da ilgili ürün hakkında yorum bırakabilirsiniz.

 • Verdiğim puan ve yorumu değiştirmek istiyorum?

  Değiştirmek istediğiniz puan ve yorumun bulunduğu satırda yer alan "Bu puanı/Yorumu değiştir" butonu ile puan ve yorumunuzu değiştirebilirsiniz.

  Bir kullanıcıya verdiğiniz olumsuz/nötr puan ve yorumu, olumlu yönde değiştirilebilirsiniz. Olumlu puan ve yorumlar ise olumsuz olarak değiştirilemez.

 • Yaptığım olumsuz puan ve yorumu neden göremiyorum?

  Alışverişte yaşanan sorunların kısa sürede çözülmesi için telafi süreci sistemi uygulanmaktadır. 

  Son 12 ay içindeki işlem sayısı 100'ün, profil yüzdesi %95'in üzerinde olan satıcılara olumsuz puan verdiğinizde, olumsuz değerlendirmeniz kaydedilir ancak satıcının profiline hemen yansımaz. Alışverişte yaşanan sorunları çözmesi için satıcıya 15 günlük telafi süresi verilir. Bu süre içerisinde satıcı sizinle irtibata geçip sorunu çözerse Bana Özel/Durum sayfanızdan değerlendirmenizi olumlu yönde değiştirebilirsiniz. Satıcı yardımcı olmazsa bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Telafi sürecinin sonunda olumsuz değerlendirmeniz satıcının profiline yansıyacaktır.

 • Almış olduğum yoruma cevap verebilir miyim?

  Bir kullanıcıya verdiğiniz puan ve yorumun yanı sıra onun size verdiği puan ve yoruma da cevap yazabilirsiniz. Bunun için, profil sayfanızda ilgili puan ve yorumun bulunduğu satırda yer alan Cevap Ver butonunu tıklamalısınız. Bu butonu kullanarak size verilmiş olan puan ve yoruma 255 karakterli geçmeyecek bir cevap yazabilirsiniz.

 • Olumsuz puan ve yorum aldım. Ne yapabilirim?

  Kullanıcının size verdiği yorum, aşağıdaki belirtilen 4 kritere uyuyorsa, Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçip yorumun kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Bu şartlar dışındaki yorumlar kaldırılamaz.

  GittiGidiyor'da kullanıcı profili, kullanıcılar arasında iletişimin sağlandığı, kullanıcıların alışveriş deneyimlerini puan ve yorum vererek diğerleriyle paylaştığı bir sistemdir. Kullanıcılar, verdikleri yorumlardan her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

 • Satın aldığım ürünlerin profil sayfamda görülmesini istemiyorum.

  Bana Özel/Bilgilerim - Ayarlarım sayfanızda, "Gizlilik ayarları" bölümündeki "Diğer kullanıcılar, aldığım ürünleri görmesin" seçeneği ile satın aldığınız ürünlerin diğer kullanıcılar tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz.

 • Puan ve yorumum neden kaldırıldı?

  Kullandığınız puan ve yorumların kaldırılmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenleri altta 'Kullanıcı Profili Yorumlarının Kötüye Kullanılması ve İptali' başlıklı yazıda detaylı olarak okuyabilirsiniz.


Kullanıcı Profili Yorumlarının Kötüye Kullanılması ve İptali


Kullanıcılara verilen puan ve yorumlar, daha sonra kullanıcılar tarafından değiştirilemez ve silinemez. Verilen yorum, tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek şekilde GittiGidiyor kayıtlarına geçer. Kullanıcılar, verdikleri yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Aşağıda tanımlanan şekilde yazılmış yorumlar, yorum hakkının kötüye kullanıldığı için kaldırılabilir. Bu şartlar haricindeki yorumlar kaldırılmaz.

1. GittiGidiyor'a dava konusu olan bir yorumun iftira, karalama, onur kırıcı ve yasadışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının sunulması.

2. Küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar Yalancı, sahtekar, üçkağıtçı gibi kışkırtıcı ve tahrik edici bir dil kullanılmamalıdır.

3. Yorum verilen kullanıcının GittiGidiyor'un tüm kullanıcılarına açık bilgileri haricindeki kişisel bilgilerini, kimliğini, telefonunu, e-posta adresini, link ve script vb. içeren yorumlar. GittiGidiyor'a, yanlış ve sahte kullanıcı bilgisi vermiş olan kişilerin yorumları.

4. Kullanıcının yanlışlıkla başka bir kullanıcıya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı GittiGidiyor'a bildirmesi halinde, olumsuz yorum doğru kullanıcıya yazıldıktan sonra hatalı yorum kaldırılır. Satışı söz konusu olan ürünle ilgili GittiGidiyor Sıfır Risk'i kullanarak, sırf satıcıya başka bir işlemden dolayı olumsuz yorum yazmak amacıyla ürün satın alarak yazılmaya hak kazanılmış yorumlar ve noktalama işaretlerinin kullanılarak anlam içermeyen yorumlar yeva olumsuz puan verilmesine rağmen ancak olumlu yorum yazılması gibi çelişkili ifadelerin yer aldığı yorumlar.

5. Satıcının ürünü kargoya vermesine rapmen, kargo süresi ve kargo ile ilgili olan eksik ve yanlış yorumlar,ürün açıklamasında güncel ve doğru yer alan bilgiye rağmen bu açıklamalar ile ilgili verilen olumsuz yorumlar.

6. Profil puanını yükseltmek amaçlı gerçek olmayan satışlar ile ilgili yapılan yorumlar.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X