Sıfır Risk Sistemi sorularınız

Menü
Tebrikler! Ürün satın aldınız.

İnternetteki alışverişin en keyifli ve güvenli yolu Sıfır Risk ile alışverişinizi risk almadan tamamlayacaksınız.


Sıfır Risk Nedir?

GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfedip geliştirdiği Sıfır Risk®, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk® sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapar; ister yeni ister ikinci el ürünü, evinizde deneyip onayladıktan sonra satın alırsınız. Böylece risk almadan alışveriş yaparsınız.

Bu sistem sayesinde, yaptığınız ödemeler önce GittiGidiyor havuz hesabında toplanır; ürünü teslim alıp onay verdiğinizde paranız satıcıya aktarılır.

Sıfır Risk

Ürünü satın aldınız, şimdi ne olacak?

Satın aldığınız ürün için ödediğiniz para önce GittiGidiyor'un güvenli havuz hesabına aktarılacak. Satıcı, ürün sayfasında, kargo bilgileri bölümünde yazan kargo gönderim süresi içerisinde ürünü size gönderecek. Ürün gönderildikten sonra kargo bilgilerine Bana Özel sayfanızdan ulaşabilirsiniz. (Hafta sonları ve resmi tatiller iş günü olarak sayılmamaktadır)

Ürünü kontrol edip onaylayın

Ürün gönderildikten sonra, ürünü onaylamanız için 3 iş günü süreniz olacak. Ürünü teslim aldıktan sonra, ürünü kontrol edip onaylamalısınız. Onayınızın ardından GittiGidiyor güvenli havuz hesabında bekleyen paranız (ürün bedeli) satıcının hesabına aktarılacak ve alışverişiniz tamamlanacak.

Puan ve yorum verin

Ürünü onayladıktan sonra alışveriş deneyiminizi diğer kullanıcılarla paylaşmanız için sizden satıcıya puan ve yorum vermeniz istenir. Vereceğiniz puan ve yorumlar diğer kullanıcılara alışverişlerinde yol gösterecektir.


GittiGidiyor ürün alıp satmamaktadır. Satın aldığınız ürün GittiGidiyor tarafından değil, satıcı olarak işlem yapan kullanıcı tarafından size gönderilecektir.

Ürün ve kargo süreciyle ilgili soru ve isteklerinizi, ürünün satıcısına iletebilirsiniz. Ürün sayfasında yer alan "Satıcıya soru sor" linki üzerinden satıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

Sık sorulan sorular


 • Satıcı ürünü ne zaman kargolayacak?

  Ürün sayfasında "Kargo Bilgileri" bölümünde yazan süre içerisinde (En fazla 7 iş günü + 24 saat ek süre) satıcı ürünü size kargolar. Kargo bilgilerine Bana Özel/Durum sayfanızdan ulaşabilir ve kargonun takibini yapabilirsiniz.

 • Satıcı ürünü kargolamazsa ne yapmalıyım?

  Satıcı, ürün sayfasında yazan kargo gönderim süresi içerisinde ürünü kargolamazsa, GittiGidiyor satıcıya kargo hatırlatma uyarısı gönderir ve son 24 saatlik süreci başlatır.

  Kargo hatırlatma uyarısından sonra 24 saat içerisinde satıcı ürünü kargolamazsa Bana Özel/Durum sayfanızda "Satışı iptal et" linki çıkar. Bu link ile işlemi iptal edebilirsiniz. İşlemin iptal edilmesinin ardından ürün bedeli kartınıza iade edilir ve size tek taraflı puan/yorum hakkı verilir.

  24 saat sonunda işlemi iptal etmek zorunda değilsiniz. Satıcı ürünü gönderememe gerekçesini bildirip sizden ek süre talep ederse, isterseniz ürünün kargolanması için biraz daha bekleyebilirsiniz.

 • Ürün kargolanmazsa ne yapmalıyım?

  Satıcı, ürün sayfasında yazan kargo gönderim süresi içerisinde ürünü kargolamazsa, Gittigidiyor tarafından satıcıya hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik süreç başlar.

  Son 24 saat süre içinde de satıcı ürünü kargolamazsa, Bana Özel sayfanızda "Satışı İptal Et" linki çıkar. Bu link ile İşlemi iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir.

 • Ürün henüz kargolanmadı, satışı nasıl iptal edebilirim?

  Ürün henüz kargolanmadıysa işlemi iptal etmek istediğinizi satıcıya mesaj göndererek iletiniz. Satıcı mesajınızı aldığında, işlemi Bana Özel sayfasından iptal edecek ve ürün bedeli kartınıza iade edilecektir.

  Bana Özel/Durum sayfanızda satıcının kullanıcı adına tıklayarak satıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

 • Ürün bana ne zaman ulaşacak?

  Ürün size kargolandıktan sonra, Bana Özel/Durum sayfanızda yazan kargo bilgilerini kullanarak kargo şirketinin internet sitesinden gönderinizi takip edebilirsiniz.Kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde ortalama teslim süresi 2 iş günüdür. Ancak, posta yoluyla yapılan gönderimlerde bu süre 7 veya 10 gün sürebilir.

  Ürün kargolandıktan sonra 3 iş günü sonunda ürün halen size ulaşmadıysa Çözüm Merkezi sayfanızdan onay süresini 3 gün uzatabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın

  Kargoyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız lütfen satıcıyla irtibata geçin. Satıcı, kargo şirketiyle görüşerek sorunu çözebilir.

 • Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim?

  Ürünü satın almadan önce, ürün sayfasından kargo ücretinin ne kadar olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ürün sayfasında kargo ücreti belirtilmemişse ürün sayfasındaki "Satıcıya Soru Sor" linki ile satıcıya kargo ücretinin ne kadar olacağını sorabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın

Ürün iadesi / Sorun bildirimi


 • Nasıl iade yapabilirim?

  Teslim aldığınız üründen memnun kalmazsanız, Çözüm Merkezi sayfanızdan iade sürecini başlatıp ürünü satıcıya iade edebilirsiniz. Ürün iadesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

 • İade kargo ücretini kim ödeyecek?

  İlgili mevzuat gereği, cayma hakkı kapsamında iade kargo ücreti satıcılara aittir.

  Ürünü iade etmeye karar verdikten sonra satıcı, iade kargo ücretinin alıcıya ait olduğunu size bildirse dahi ürünü karşı ödemeli olarak satıcıya iade ediniz.

  Ürünü iade etmeden önce, satıcıya herhangi bir kargo şirketiyle anlaşması olup olmadığını sorabilirsiniz. Satıcı, anlaşmalı olduğu kargo şirketini size bildirirse, ürünü satıcının istediği kargo şirketiyle göndermelisiniz.

  Bulunduğunuz bölgede satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketinin şubesi yoksa farklı bir kargo şirketiyle ürünü iade edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X