Kullanıcı Profili

Menü
Kullanıcı profili

Kullanıcı profili sistemi, GittiGidiyor sitesinin en önemli yapı taşlarından biridir.

Kullanıcıların geçmişte yaptığı alışveriş işlemlerinin sonunda aldıkları puan ve yorumların dökümü niteliğindedir.

Kullanıcı adlarının yanındaki parantez içindeki işlem sayısının üzerine tıklayarak, o kullanıcının profil detaylarına ulaşabilirsiniz: 

Sistem nasıl çalışıyor?

Her kullanıcı, GittiGidiyor'a ilk kayıt olduğunda 5 yıldız üzerinden 3 yıldız puanı ve parantez içinde ( 0 ) işlem sayısı ile başlar.

GittiGidiyor puanlama sistemi çok basittir. Yaptığınız her işlem için işlem sayınız +1 artar ve 5 yıldız üzerinden aldığınız puana göre de yıldız ortalamanız, adınızın yanında yer alır.

 

 

Yıldızlar ve Kurdeleler

Alıcılar veya satıcılar, 1 - 5 yıldız arası puandan en uygun olanına karar verip, karşı tarafı puanlar. Kullanıcıların genel yıldız ortalaması, bu puanlamalar sonucuna göre ikonu ile gösterilir.
20.07.2004 tarihinden itibaren GittiGidiyor, belirli sayıda işlem yapmış kullanıcılarını, işlem sayısına göre farklı renkte kurdelelerle ödüllendirmeye karar vermiştir. Kurdele renk aralıklarını görmek için tıklayın.

 

 

Puan ve Yorum verme

Kullanıcılar puanlama yaptıktan sonra, satış sürecinde gelişen olayları özetleyerek, karşı tarafa bir yorum yazıp puanlama yaparlar.
Aşağıdaki grafikte, kullanıcının 5 yıldız puan ortalaması olduğunu ve bugüne kadar 31867 adet işlem gerçekleştirdiğini görebilirsiniz:Kullanıcı adının üzerine tıklandığınızda, kullanıcıya mesaj gönderebilirsiniz. İşlem sayısına tıkladığınızda ise, kullanıcının profil sayfasına ulaşırsınız.
GittiGidiyor sitesinde kullanıcı profilleri her kullanıcıya açıktır. Kullanıcılar, istedikleri diğer bir kullanıcının profiline bakabilirler.

ÖNEMLİ: Puan ve yorum verirken son derece dikkatli olmalısınız. Çünkü verilen puan ve yorum, bazı kriterler hariç, hiçbir şart ve koşulda değiştirilemez, silinemez veya üzerinde değişiklik yapılamaz.

 

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X