Açık artırma ve teklif işlemleri

Menü
Sorunuzun yanıtı aşağıda olabilir mi?
 • Teklif veremiyorum neden olabilir?

  Açık artırmalara teklif verilebilmesi için kredi kartı onaylama işlemi yapılmalıdır. Kredi kartı onaylaması yapmadıysanız lütfen öncelikle kredi kartı onaylaması yapınız.

  Ayrıca, satıcılar ürünlerine teklif verebilecek kullanıcıların belirli bir profil yüzdesinin üstünde olmasını isteyebilmektedir. Profil yüzdeniz satıcının belirlediği sınırın altında olduğu için de teklif veremiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, ürünün satıcısıyla irtibata geçebilir ve profil yüzdesi sınırını düşürmesini isteyebilirsiniz.

 • Kredi kartı onaylaması yapmam isteniyor, kredi kartım yok ne yapmalıyım?

  Kredi kartı onaylaması sahte/manipülatif tekliflerin engellenmesi ve kullanıcıların güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi için uygulanmaktadır. Kredi kartınız yoksa bir yakınınıza veya arkadaşınıza ait kredi kartıyla da onaylama işlemi yapabilirsiniz.

 • Kredi kartı onaylaması yapamıyorum, neden olabilir?

  Bir kredi kartıyla sadece bir kullanıcı onaylama işlemi yapabilir. Eğer aynı kredi kartı ile daha önce farklı bir üyelikte onaylama işlemi yaptıysanız, kredi kartınızı tekrar onaylama işlemi yapmak için kullanamazsınız. Başka bir kredi kartı ile onaylama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Teklif veren kullanıcın isimlerini neden göremiyorum?

  Kullanıcıların kişisel gizliliğini sağlamak ve kullanıcılarımızı spam mesajlardan (çok sayıda reklam içerikli mesaj gönderimi) korumak için, teklif veren kullanıcıların isimleri gizlenmektedir.

 • Teklif verme hakkımı kaybettim ne yapmalıyım?

  Açık artırmayı kazandığınızda, alışverişi site kurallarına uygun bir şekilde tamamlayacağınızı ve ödeme yapacağınızı kabul etmiş olursunuz. Ödeme yapmadığınızda teklif verme hakkınızı kaybedersiniz.

  Teklif verme hakkına sahip olmanız için GittiGidiyor'da 1 kez Hemen AL! ile alışveriş yapmanız gerekmektedir. Teklif verme hakkınız aktif edildikten sonra kazandığınız bir ürünün ödemesini bir kez daha yapmazsanız, teklif verme hakkınızı tamamen kaybedersiniz.

 • Teklifimi nasıl iptal edebilirim?

  Teklif iptali işlemini Bana Özel/Tekliflerim sayfanızdan gerçekleştirebilirsiniz. Teklifinizi iptal edebilmek için açık artırmanın bitmesine en az 12 saat süre olmalıdır. Ayrıca profilinizdeki "teklif iptali" sayısı, son 30 günlük dönemde 3 adetten fazla olmamalıdır.

 • Açık artırmada manipülasyon yapıldığını düşünüyorum, ne yapmalıyım?

  Manipülasyon yaptığını düşündüğünüz kullanıcının adını Rapor Et butonu üzerinden bize iletebilirsiniz.

 • Açık artırmadan kazandığım ürüne ödeme yapmak için ne kadar sürem var?

  Kazandığınız ürünün ödemesini 12 + 12 saat içerisinde yapmanız gerekmektedir. Ürünü kazandığınız andan itibaren 12 saat içerisinde ödeme yapmazsanız, GittiGidiyor tarafından size hatırlatma mesajı gönderilir. Hatırlatma mesajının ardından 12 saat içerisinde ödeme yapmamanız durumunda, işlemi iptal etme inisiyatifi satıcıda olacaktır.

 • Açık artırma ürünlerine nasıl ulaşabilirim?

  GittiGidiyor ana sayfada, satın almak istediğiniz ürünün kategorisini seçtikten sonra, sayfanın sol tarafında bulunan "Satış Türü" filtresinden, "Açık Artırma" seçeneğini işaretleyebilir ve bu kategoride listelenen açık artırma ürünlerine ulaşabilirsiniz.


Sorunuzun yanıtını yukarıda bulamadıysanız diğer yardım seçeneklerimizi deneyin:

Bize Yazın

Lütfen bekleyin

Canlı Chat için sizi operatöre yönlendiriyoruz.

X