Provizyon (kart doğrulama) işlemleri

Menü
Sorunuzun yanıtı aşağıda olabilir mi?
 • Kredi kartı doğrulama işleminde kartımdan çekilen tutarı nasıl öğrenebilirim?

  Kredi kartı doğrulama işleminde öncelikle kart bilgilerinizi sisteme girerek kartınızdan 001 TL ile 100 TL arasında rastgele bir tutar çekilmesini sağlarsınız. Kredi kartınızdan "Ön Provizyon" olarak çekilen tutarı internet veya telefon bankkacılığını kullanarak öğrenebilirsiniz.

  Öğrendiğiniz ön provizyon tutarını Bana Özel/Durum sayfanızdan sisteme girdiğinizde işleminiz otomatik olarak onaylanacak ve satıcıya ürünü kargolaması yönünde talimat verilecektir.

  İnternet ve telefon bankacılığının kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 • Ödeme yaptım fakat "işlem kontrol aşamasındadır" yazıyor ne yapmalıyım?

  GittiGidiyor'da yapılan tüm kredi kartı ödemeleri güvenlik nedeniyle ödeme sistemleri birimi tarafından kontrol edilmektedir. Burada amaç işlemin gerçek kart sahibi tarafından yapılıp yapılmadığını ve ödemenin kart sahibinin inisiyatifi dahilinde olup olmadığını öğrenmektir.

  İşleminiz en kısa sürede kontrol edilecek ve gelişmelerle ilgili size bilgi verilecektir.

 • Kredi kartı doğrulaması için provizyon tutarı giriş haklarımı doldurdum ancak şu an doğru tutarı öğrendim nasıl giriş yapacağım?

  Bana Özel sayfanızdan meblağ giriş haklarınızı doldurduğunuz için bankanızdan öğrenmiş olduğunuz provizyon tutarını aşağıdaki "Bize Yazın" butonu üzerinden Müşteri Hizmetleri'ne bildirdiğinizde ödemeniz onaylanacaktır.

 • Kart doğrulaması / Ön provizyon nedir?

  Kredi kartı doğrulama işlemi GittiGidiyor tarafından kullanıcıların güvenliğini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir ödeme kontrol sistemidir. Ön provizyon ise kredi kartı doğrulama işlemini gerçekleştirdiğinizde kartınızdan çekilecek olan 001 - 100 TL arasındaki tutardır.

  Kredi kartı doğrulama işleminde önce kart bilgilerinizi sisteme girerek kartınızdan max. 1 TL ön provizyon tutarının çekilmesini sağlarsınız. Daha sonra telefon veya internet bankacılığını kullanarak kartınızdan rastgele çekilmiş olan bu tutarı öğrenmeniz ve sisteme tanımlayarak doğrulama işlemini tamamlamanız gerekir. Kart doğrulaması ve ön provizyon hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  Not: Bu işlemde kartınızdan çekilen 001 TL ile 100 TL arasındaki ön provizyon tutarı otomatik olarak iade edilmektedir.


Sorunuzun yanıtını yukarıda bulamadıysanız diğer yardım seçeneklerimizi deneyin:

Canlı Yardım
Bizi Arayın
Bize Yazın

Bize Yazın alanından ileteceğiniz mesajlar 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır. Daha hızlı hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

Lütfen bekleyin

Canlı Chat için sizi operatöre yönlendiriyoruz.

X