Açık artırma ve teklif işlemleri

Menü
Sorunuzun yanıtı aşağıda olabilir mi?
 • Alıcı ödeme yapmadı/yapmayacağını söyledi.

  Açık artırma sonlandıktan sonra, ürünü kazanan alıcının ödeme yapması için 12+12 saat (24 saat) süresi vardır.

  Açık artırma sonlandıktan sonra ilk 12 saat içinde alıcı ödeme yapmazsa, GittiGidiyor tarafından alıcıya bir hatırlatma mesajı gönderilir. Alıcı sonraki 12 saat içinde de ödeme yapmazsa satışı iptal edip ürününüzü ücretsiz olarak tekrar isteyebilir veya varsa alt teklif sahiplerinden seçeceğiniz birine "yeni şans fırsatı" tanıyabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

  Alıcılar kazandıkları ürüne ödeme yapmayacağını bildirdiğinde bu süreci takip edebilirsiniz.

 • Kazandığı ürüne ödeme yapmayan alıcıya ne olur?

  Kendisine verilen süre içinde kazandığı ürüne ödeme yapmayan bir alıcının teklif verme hakkı kısıtlanır. Ayrıca GittiGidiyor tarafından kendisine olumsuz puan ve yorum verilir.

  Bir kez ödeme yapmadığı için teklif hakkı kısıtlanan bir alıcı, bir kez Hemen AL! seçeneği ile alışveriş yaptıktan sonra tekrar teklif verme hakkına sahip olur. Alıcı ikinci kez kazandığı ürüne ödeme yapmazsa teklif verme hakkını tamamen kaybeder. Böylece ciddi teklif vermeyen alıcılar açık artırma sisteminden elenmiş olur. Alıcıların gözünden teklif sistemini incelemek için lütfen tıklayınız.

 • Teklif alan açık artırmamı değiştirmek veya iptal etmek istiyorum.

  Teklif alan bir açık artırmanızı değiştirmek (Hemen AL! fiyatı eklemek, resim, açıklama değiştirmek vb.) veya açık artırmayı iptal etmek için verilen teklifleri iptal etmelisiniz.

  Bu link üzerinden ürününüzdeki tüm teklifleri iptal ettikten sonra ürün sayfasındaki "Ürünü Düzenle" linkinden satışınızda değişiklikler yapabilir veya "Ürünü Erken Bitir" linkinden açık artırmayı sonlandırabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 • Açık artırmamın erken sonlandırılmasını ve bir alıcıya kazandırılmasını istiyorum.

  Alıcılar satışa sunulmuş ürünü kazanmak için açık artırmayı günlerce takip eder ve teklif vermek için açık artırmanın son anlarını bekler. Bir açık artırmanın erken sonlandırılması ürünü takip eden alıcıların olumsuz alışveriş deneyimi yaşamasına ve açık artırmaya olan ilgilerinin azalmasına neden olur.

  Olumsuz alışveriş deneyimi yaşanmaması için süresinden önce açık artırmalar erken sonlandırılamaz. Anlaşma sağladığınız alıcıdan ürününüze teklif vermesini isteyebilirsiniz.

 • Ürünümdeki teklifi nasıl iptal edebilirim?

  Bu link üzerinden ürününüze verilen teklifleri iptal edebilirsiniz.

 • Bir alıcının teklif vermesini nasıl engellerim?

  Engelleme Servisi'ni kullanarak bir alıcının ürünlerinize teklif vermesini engelleyebilirsiniz.

 • Hemen AL! fiyatı neden kayboldu?

  Hemen AL! seçeneği alıcıların açık artırmaya katılmadan ürünleri almalarını sağlayan bir özelliktir. Teklif almış bir ürünü başka bir alıcının HemenAL! seçeneği ile satın alması ürünü kazanmak için artırmayı takip eden ve teklif veren kullanıcıların olumsuz alışveriş deneyim yaşamasına neden olur. Bu nedenle bir açık artırmaya teklif verildiğinde Hemen AL! seçeneği kalkar.

 • Neden açık artırma formatlı ürün listeleyemiyorum?

  Alıcı, kazandığı bir ürüne ödeme yaptıktan sonra satıcının ürünü kargolaması için 3 iş günü + 24 saat süresi vardır. Bu süre içinde ürün kagolanmadığı için satış iptal olursa satıcının açık artırma düzenleme hakkı 7 gün süreyle kısıtlanır. 7 gün sonunda satıcı tekrar açık artırma formatında ürün listeleyebilir.

 • Açık artırma formatında satış açarken HemenAL! fiyatı eklemek zorunda mıyım?

  Hemen AL! seçeneği alıcıların açık artırmaya katılmadan ürünleri almalarını sağlayan bir özelliktir. Bu nedenle, açık artırma formatında ürün listelerken satışınıza Hemen AL! fiyatı eklemelisiniz. Açık artırmaya teklif verildikten sonra Hemen AL! seçeneği kalkar.


Sorunuzun yanıtını yukarıda bulamadıysanız diğer yardım seçeneklerimizi deneyin:

Bize Yazın

Lütfen bekleyin

Canlı Chat için sizi operatöre yönlendiriyoruz.

X