Sorunuzun yanıtı aşağıda olabilir mi?
 • Aldığım olumsuz puan ve yorumların silinmesini istiyorum?

  Olumsuz puan ve yorumlar bazı kriterler dahilinde silinebilir. "Kullanıcı Profili yorumlarının kötüye kullanılması ve iptali" bölümünü inceleyin. Silinmesini istediğiniz puan ve yorum 4 kriterden birine veya bir kaçına uyuyorsa Müşteri Hizmetleri'ne ilgili kriterin/kriterlerin numarasını iletin.

  Aldığınız yorum ilettiğiniz kritere uyuyorsa puan ve yorum silinecek uymuyorsa silinmeyecek veya değiştirilmeyecektir.

 • Verilen olumsuz puan ve yorum olumlu yönde değiştirilebilir mi?

  Değiştirilmesini istediğiniz olumsuz puan ve yorum için profil sayfanızdaki "Değişiklik İste" butonunu kullanarak alıcıya puan düzeltme talebi iletin.

  Değişiklik İste butonu ile alıcıya mesaj gönderebilir alıcının istek öneri ve şikayetini dikkate alarak kendisine yardımcı olabilirsiniz. Değişiklik talebi gönderdikten sonra alıcı 15 gün içerisinde değerlendirmesini olumlu yönde değiştirebilir. Alıcı 15 gün içerisinde değerlendirmesini değiştirmezse mevcut puan ve yorumunuz aynı kalacaktır.

 • Kullanıcı profilinde neden son 12 aya göre değerlendiriliyorum?

  GittiGidiyor kullanıcı profili sisteminin daha güncel ve güvenilir olması için kullanıcılar son 12 aylık işlemlerinin (alım-satım) puan ortalaması olan profil yüzdesiyle değerlendiriliyor. Puanlama son 12 aylık işlemler üzerinden yapılırken kullanıcılar profilinizde toplam işlem adedinizi ve aldığınız tüm yorumları görmektedir.

 • Sistemden çıkarılan kullanıcıların vermiş olduğu olumsuz puan ve yorumlar ne olacak?

  Üyeliği iptal edilen kullanıcıların vermiş olduğu olumsuz puan ve yorumlar kullanıcı profillerinden otomatik olarak silinecektir.

 • Alıcılara neden olumsuz puan veremiyorum?

  Alışveriş işlemini eksiksiz sorunsuz tamamlayan alıcılar olumsuz olarak değerlendirilemez. Sadece 3 iş günü + 24 saat içerisinde kargolanan ürüne onay vermemesi veya ürünün ödemesini yapmaması durumlarında satıcının olumsuz puan/yorum verme hakkı vardır.

 • Profil yüzdesi hesaplaması nasıl yapılıyor?

  Porfil yüzdesi kullanıcıların son 12 ay içinde yaptıkları işlemler (alım-satım) sonucunda diğer kullanıcılardan aldıkları olumlu puanların olumlu ve olumsuz puanlarının toplamına bölünmesiyle elde edilir. Örneğin; 10. 118 olumlu 859 olumsuz puan almış bir kullanıcının profil yüzdesi %86 olarak hesaplanmaktadır. Profil yüzdesi = Olumlu puanlar / Olumlu + Olumsuz puanlar 10.118 / 10.118 + 859 = %86

 • Neden %0 profil yüzdesi ve nötr puan ile başlıyorum?

  Her kullanıcı GittiGidiyor'a ilk kayıt olduğunda %0 (sıfır) profil yüzdesi 0 (sıfır) işlem sayısı ve nötr puan ile başlamaktadır.

 • İade ürünlerde neden sadece alıcılara puan ve yorum hakkı veriliyor?

  Ürün iadesi işlemlerinde alıcıların tek taraflı olarak puan ve yorum hakkı bulunmaktadır. Bunun nedeni alıcıların iade sürecine dair tecrübelerini diğer kullanıcılarla paylaşmalarıdır.

  Alıcının verdiği puanın değiştirilmesini isterseniz profil sayfanızdaki "Değişiklik İste" butonuyla alıcıya puan düzeltme talebi iletin.

  Alıcı alışveriş sürecinde yaşadığı sorunlar nedeniyle olumsuz puan verdiyse alıcının isteklerini öneri ve şikayetini dikkate alarak kendisine yardımcı olabilirsiniz. Alıcıya puan düzeltme talebinizi gönderdikten ve kendisiyle irtibata geçtikten sonra alıcı 15 gün içerisinde değerlendirmesini olumlu yönde değiştirebilir. Alıcı 15 gün içerisinde değerlendirmesini değiştirmezse mevcut puan ve yorumunuz aynı kalacaktır.

 • Değerlendirme yapan alıcıları görebilir miyim?

  Detaylı satıcı değerlendirme sisteminde alıcılar alışveriş süresince satıcının verdiği hizmeti ürünün tanıtıldığı gibi olup olmadığını ve kargo sürecini değerlendirirler. Profil sayfasında gösterilen puanlar yapılan tüm değerlendirmelerin ortalamasıdır. Değerlendirme yapan alıcıların isimleri satıcılara iletilmemektedir.


Sorunuzun yanıtını yukarıda bulamadıysanız diğer yardım seçeneklerimizi deneyin:

Canlı Yardım
Bizi Arayın
Bize Yazın

Bize Yazın alanından ileteceğiniz mesajlar 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır. Daha hızlı hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

Lütfen bekleyin

Canlı Chat için sizi operatöre yönlendiriyoruz.

Tarayıcınızın pop-up izinleri kapalıysa aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

X