Vergi ve fatura sorularınız

Menü
Sorunuzun yanıtı aşağıda olabilir mi?
 • GittiGidiyor hangi kalemler için fatura keser?

  GittiGidiyor, verdiği hizmet karşılığında gelir elde ettiği kalemler için fatura kesmektedir. Listeleme ücretleri, abonelikler ve gerçekleşen satış komisyonları için satıcılara fatura kesilmektedir. GittiGidiyor ürün alıp satmadığı için, sitede satılan ürünlere ait KDV faturası kesmemektedir.

 • Kimlere fatura yolluyorsunuz?

  GittiGidiyor, verdiği hizmet karşılığında gelir elde ettiği kalemler için (Listeleme ücretleri, abonelikler ve gerçekleşen satış komisyonları) satıcılara fatura kesmektedir. Ancak 2004 yılında Maliye Bakanlığı'ndan aldığımız mükteza neticesinde, "bireysel üyelere" günlük 50,00 TL üstü tutarlar için fatura gönderilecektir. Bu tutarın altında kalan faturalar Gelirler Genel Müdürlüğü'ne kesilecektir.

  Faturalarınızın düzenli olarak gönderilmesini istiyorsanız, Fatura Bilgilerim sayfasında "Kurumsal üyelik" seçeneğini işaretleyerek fatura bilgilerinizi güncelleyiniz. Kurumsal üyelere kesilen faturalar, takip eden ayın ikinci haftası içersinde posta yoluyla gönderilmektedir.

 • Ürün satmam halinde vergi ödeyecek miyim?

  Türkiye Cumhuriyeti vergi sistemi ve uygulamalarına göre kullanıcıların, GittiGidiyor'da gerçekleştirdikleri işlemler sonucunda vergisel yükümlülükleri doğabilmektedir. Kullanıcılarımızın mali müşavirler gibi uzman kişilerden görüş alarak, vergisel yükümlülüklerinin yerine getirilmesiyle ilgili değerlendirme yapmalarını önermekteyiz.

  Satışlarınızın ticari bir nitelik taşıyp taşımadığını analiz etmek için Gelirler İdaresi Başkanlığı'ndan ve www.egirisimci.gov.tr internet sitesinden faydalanabilirsiniz.

 • Satış yaptım fakat fatura gönderilmedi.

  GittiGidiyor, Fatura Bilgilerim sayfasında "Kurumsal üyelik" bilgilerini dolduran kullanıcılarına düzenli olarak faturalarını göndermektedir. Listeleme ücretleri, abonelikler ve satış komisyonlarını içeren faturalar 7 günlük periyotlar şeklinde düzenlenmektedir. Kurumsal üyelere kesilen faturalar takip eden ayın ikinci haftası içersinde posta yoluyla gönderilmektedir.


Sorunuzun yanıtını yukarıda bulamadıysanız diğer yardım seçeneklerimizi deneyin:

Canlı Yardım
Bizi Arayın
Bize Yazın

Bize Yazın alanından ileteceğiniz mesajlar 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır. Daha hızlı hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

Lütfen bekleyin

Canlı Chat için sizi operatöre yönlendiriyoruz.

X