Dükkan ve Listeleme Servisi kullanımı

Menü
Sorunuzun yanıtı aşağıda olabilir mi?
 • GittiGidiyor Mağazası nedir?

  Mağazalar, GittiGidiyor'daki etkili satış araçlarından biridir. Mağazalar aracılığıyla işlerinizi büyütebilir, ürünlerinizi alıcılara kendi iş alanınıza uygun tasarlanmış mağazadan sunabilirsiniz.

  Mağazanızda hem açık artırma ve sabit fiyat fomatlı ürünleriniz, hem de mağaza formatlı ürünleriniz sergilenir. Mağazaların kolay kullanımı ve etkili fonksiyonları, satıcılara kendi markalarını yaratıp daha fazla satış yapma fırsatı verir. Mağaza tipleri ve avantajları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

  Bireysel veya kurumsal satıcılar Mağaza veya Listeleme Servisi abonesi olabilir. Yapacağınız satışların ticari bir nitelik taşıyp taşımadığını analiz etmek için Gelirler İdari Başkanlığın'dan ve www.egirisimci.gov.tr internet sitesinden faydalanabilirsiniz.

 • Listeleme Servisi nedir?

  Listeleme Servisi gelişmiş ürün yönetimi araçlarına sahip bir satış aracıdır. Listeleme Servisi ile yüzlerce ürününüzü tek seferde satışa çıkarabilir, ürünlerinizi topluca düzenleyebilir veya ürünlerinizin listesini excel formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Listeleme Servisi'nin özellikleri ve kullanımı hakkında yardım sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Mağaza ve Listeleme Servisi hakkında bilmeniz gerekenler?

  Listeleme Servisi gelişmiş ürün yönetimi araçlarına sahip, ücretsiz bir satış aracıdır. Listeleme Servisi ile yüzlerce ürününüzü tek seferde satışa çıkarabilir, ürünlerinizi topluca düzenleyebilir veya ürünlerinizin listesini excel formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

  Mağazalar ise GittiGidiyor'daki etkili satış araçlarından biridir. Temel Mağaza, Pro Mağaza, Mega Mağaza, Mega+ Mağaza ve Özel Mağaza olmak üzere beş tip mağaza aboneliği vardır. Mağazalar aracılığıyla ürünlerinizi alıcılara kendi iş alanınıza uygun tasarlanmış mağazadan, 30 veya 60 gün süreyle daha düşük listeleme ücreti ödeyerek satışa sunabilirsiniz. Listeleme Servisi ve Mağaza araçlarında hızlı ürün kopyalama, satılmayan veya yeni satışa çıkacak ürünleri tek bir tıkla başlatabilme gibi bir çok kolaylık sunan ürün yönetim araçlarına sahip olursunuz.

 • Mağaza sahibi olmanın avantajları nedir?

  Mağaza sahibi olduğunuzda, mağaza formatlı ürün başına (stoklu/çoklu satışlar da dahil) düşük listeleme ücreti ödeyerek, daha fazla ürün listeleyebilirsiniz.

  Mağazalardaki bütün ürünleri Hemen Al! ile hızlı ve sabit fiyattan satışa sunabilirsiniz. Tüm özellikleri aynı olan stoklu ürünlerinizi de HemenAL! ile satabilirsiniz.

  Mağaza aboneliği sayesinde ürün portföyünüzü mağazanızda daha uzun süre (30 veya 60 gün) listeleyip hem zamandan kazanabilir, hem de stoklarınızı daha kolay takip edebilirsiniz.

  GittiGidiyor ödeme altyapısını kullanan iyi tasarlanmış profesyonel bir mağazadan satış yapmak güvenilirliğinizi artırır; alıcıların daha rahat ve kolay alışveriş yapmalarını sağlar.

  Kendi reyonlarınızı oluşturabilir sadece mağazanızda arama yapan bir arama motoruna sahip olursunuz.

 • Nasıl mağaza açılır?

  GittiGidiyor'da mağaza açmak için sadece birkaç dakika ayırmanız yeterlidir.

  1- Mağazalar ana sayfasındaki "Hemen Mağaza Aç" linki üzerinden abonelik seçeneklerini görebilirsiniz. 5 Mağaza tipinden, satış stratejinize ve ihtiyacınıza en uygun olanını seçebilirsiniz.

  2- Daha sonra Mağazanızı şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Mağazanızın ismini, logosunu ve tanıtım yazısını sisteme kaydedebilirsiniz. Tanıtım yazısında kendinize, satış ilkelerinize, ürün çeşidinize ait bilgiler verebilirsiniz.

  3- Logo seçiminden sonra kendi kategorilerinizi de yaratarak ürünlerinizi bu kategorilerde sergileyebilirsiniz. Satış formunda ürün satacağınız zaman GittiGidiyor kategorilerinin yanı sıra kendi kategorilerinizi de bu formda görerek, işaretleyebileceksiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 • Listeleme Servisi veya Mağazam ile nasıl ürün listelerim?

  Satış formunda hazırlayarak Listeleme Servisi'ne kaydettiğiniz ürünler Listeleme Servisi Yeni Listelenenler sayfasına aktarılır.

  Yeni Listelenenler sayfanızda;
  -Satışa çıkarmak istediğiniz ürünleri, sol taraflarındaki kutucukları işaretleyerek seçin.
  -Ekranın altındaki Ödeme Sepetine Ekle düğmesine basın.
  -Seçtiğiniz ürünler ödeme sepetine eklenecek ve sayfanın altında ödeyeceğiniz tutar hesaplanacaktır.
  -Son olarak Ödeme Sepeti butonuna basın. Listeleme ücretini ödeyerek satışlarınızı başlatabilirsiniz.

 • Mağazamı nasıl kapatabilirim?

  Mağaza abonelik sisteminde siz istemeden aboneliğiniz yenilenmez. Mağazanızı kapatmak isterseniz, içindeki ürünleri bitirmeniz yeterlidir. İçinde ürün olmayan mağazalar alıcılara gösterilmez.

 • Ürün formatını nasıl değiştirebilirim?

  Listeleme Servisi'nde bulunan "Satılmayanlar" veya "Yeni Listelenenler" başlığına tıklayarak formatını değiştirmek istediğiniz ürünleri seçin ve sağ alt köşede bulunan Format değiştir bölümünden istediğiniz formatı seçerek "Değiştir" butonuna tıklayın.

 • İkinci ücretsiz listeleme hakkımı nasıl kullanırım?

  İkinci ve ücretsiz listeleme hakkı olan veya olmayan, tüm satılmayan ürünleriniz Listeleme Servisi yönetim sayfanızda bulunan Satılmayanlar sekmesi altında toplanır. Ücretsiz listeleme hakkı olan ürünleriniz ikonuyla gösterilir. Ücretsiz listeleme hakkınızı kullanmak istediğiniz ürünü seçtikten sonra, "Ödeme Sepetine Ekle" butonunu kullanabilir ve listeleme yapabilirsiniz.

 • Mağaza kategorilerim açılmadı/güncellenmedi.

  Kategori değişiklikleri ve kategorilerdeki ürün sayıları 45 dakikalık aralıklarla güncellenir. Bu süre geçtikten sonra da sorun devam ederse lütfen Müşteri Hizmetleri'ni bilgilendiriniz.

  Önemli! Mağaza kategorinizin görünmesi için, ilgili kategoride listelenmiş en az bir adet ürün olması gerekir.

 • Mağazam listeleme sayfalarının altında Mağazalar bölümünde neden görünmüyor?

  Listeleme sayfalarının altındaki Mağazalar bölümünde, örneğin MP3 Player kategoriside Mağazanızın adının geçebilmesi için MP3 Player kategorisinde listelenmiş çok sayıda mağaza formatlı ürünlere sahip olmanız gerekir. İlgili kategoride en çok mağaza ürünü içeren mağazalar arama sonuç sayfalarının en altında gösterilmektedir.

 • Ürünlerim mağazamda ve arama sayfalarında görünmüyor.

  Kategoriler 45 dakikalık aralıklarla güncellendiğinden, yeni listelediğiniz ürünler ve ürün sayıları mağazanıza ve arama sayfalarına hemen yansımaz. 45 dakika içinde güncelleme olmazsa "Bize Yazın" butonundan Müşteri Hizmetleri'ne bilgi verebilirsiniz.


Sorunuzun yanıtını yukarıda bulamadıysanız diğer yardım seçeneklerimizi deneyin:

Canlı Yardım
Bizi Arayın
Bize Yazın

Bize Yazın alanından ileteceğiniz mesajlar 24 saat içerisinde cevaplanmaktadır. Daha hızlı hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

Lütfen bekleyin

Canlı Chat için sizi operatöre yönlendiriyoruz.

X