Akıllı Sıralama

Menü

 • Akıllı Sıralama nedir?


Akıllı Sıralama, GittiGidiyor'un yenilenen ürün arama sistemidir. GittiGidiyor, kullanıcılarının aradıkları ürüne daha kolay ve hızlı ulaşabilmeleri için Akıllı Sıralamayı tasarladı. Akıllı Sıralama, arama sonuçlarını birçok farklı kritere göre değerlendirip sıraya koyuyor; alıcı için en uygun ürünleri üst sıralara yerleştiriyor.

Artık GittiGidiyor'da arama sonuçları, kalan süreye göre değil, otomatik olarak Akıllı Sıralamaya göre diziliyor. Arama sonuçlarını, "Sırala" bölümünden, kalan süre veya fiyata göre de sıralayabilirsiniz.


Ürünlerim Akıllı Sıralamada nasıl üst sıralarda yer alabilir?
Satışlarınızı ve kazancınızı artırmak için, ürünlerinizi listelerken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurun;

 • Kullanıcı Profil Yüzdesi  Verilen hizmet kalitesini yansıttığı için, satıcıların kullanıcı profil yüzdeleri, Akıllı Sıralamanın değerlendirme kriterleri arasında stratejik önem taşıyor. Kullanıcı profili daha yüksek olan satıcıların ürünleri, daha üst sıralarda yer alıyor.
  Kullanıcı profili nedir?

 • Ücretsiz Kargo Seçeneği


  Akıllı Sıralama, kullanıcı memnuniyetini gözettiği için, ürünlerin ücretsiz kargo özelliği ile satışa sunulması kriterler arasında bulunuyor.

 • Opsiyonel Özellikler


  Vitrin özelliği arama sonuçlarında hâlâ büyük önem taşıyor. Ürünü; vitrin, resim, alt başlık gibi opsiyonel özelliklerle birlikte satışa sunmak, daha üst sıralara çıkmasını sağlıyor.

 • Ürün Katalog Bilgisi


  Ürünleri için uygun kategoriyi ve doğru katalog bilgisini seçenler, diğer satıcıların önüne geçiyor.


 • Satış Formatı


  Akıllı Sıralamada, ürünün satış formatı da önemli. Sabit fiyatlı ürünler, Mağaza formatlı ürünlere göre daha avantajlı oluyor.


 • Ürün Başlığı ve Bilgileri


  Ürün satışa sunulurken başlığının ve özelliklerinin doğru ve gerçekçi bir şekilde yazılması sıralamada kritik bir unsur.
  İyi bir başlık yazmak için tıklayın.


 • Satıcı Gelişim Sistemi


  Satıcı Gelişim Sistemi, satıcılarının alıcılara verdiği hizmetin değerlendirilip puanlandırılması sonucunda, satıcıların sınıflandırılmasıdır.

  Satıcı Gelişim Sistemi'ne dahil olan Kurumsal veya Kurumsal+ satıcıların ürünleri Akıllı Sıralama'da daha üst sıralarda çıkar. (Standart altı kullanıcılar bu fırsattan yararlanamaz.) Detaylı bilgi için
 • Satıcı Bilgi Merkezi - Başarılı satış yapmanın ipuçlarını ve müşteri kazanma yollarını kolayca öğrenin.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X