Banka Hesabı ve Fatura İşlemleri

MenüBanka Hesabı Tanımlama

Banka bilgilerinizi, Bana Özel/Hesaplarım sayfanızdaki Banka hesabı tanımla/güncelle linkinden sisteme tanımlayabilirsiniz. Ürün bedelinin hesabınıza aktarılabilmesi için sisteme banka bilgilerinizi tanımlamanız gerekir.

Önemli:
Kredi kartlarına ve banka kartlarına ödeme yapılmaz. Lütfen banka hesabınızı tanımlarken kredi kartı numarası veya banka kart numarası girmeyin. GittiGidiyor, para transferini sadece Türkiye sınırları içinde bulunan banka hesaplarına yapar. Sisteme tanımlayacağınız bilgiler Vadesiz TL hesap bilgileriniz olmalıdır. Hesap bilgilerini aşağıdaki formatta tanımlamalısınız:

Banka adı:
Şehir:
Şube adı/kodu:
Hesap sahibi (ad ve soyadı):
Hesap numarası:
IBAN:IBAN Kullanımı

IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın


Fatura Bilgisi Tanımlama

Bana Özel/Hesaplarım sayfanızdaki Fatura bilgilerimi tanımla/güncelle linki üzerinden, bireysel veya kurumsal fatura bilgilerinizi sisteme tanımlayabilirsiniz.

GittiGidiyor kimlere fatura keser?

GittiGidiyor, verdiği hizmet karşılığında (listeleme ücretleri, abonelikler ve satış komisyonları karşılığında satıcılara fatura keser. GittiGidiyor alım satım yapmadığı için, sitede satılan ürünlere ait KDV faturası kesmez.

2004 yılında Maliye Bakanlığı'ndan alınan mükteza neticesinde, "bireysel üyeler"in yaptıkları satışlarda, günlük 50 TL üstü tutarlar için fatura gönderilir. Bu tutarın altında kalan faturalar Gelirler Genel Müdürlüğü'ne kesilir.

Faturalarınızın düzenli olarak gönderilmesini istiyorsanız, Fatura Bilgilerim sayfasında "Kurumsal Üyelik" seçeneğini işaretleyerek fatura bilgilerinizi girmelisiniz.

Kurumsal üyelere kesilen faturalar takip eden ayın ikinci haftası içerisinde posta yoluyla gönderilir.


Önemli:
SATICI, www.gittigidiyor.com sitesinde yaptığı işlemlerde, Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile düzenlenen yasal prosedür çerçevesinde tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu; Hemen Al opsiyonu ile satışa sunduğu ikinci el dışındaki ürünlerin satışında yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin ALICI'ya ulaştırılması gerektiğini ve işbu Sözleşmenin her işlemde kendisi adına ALICI'ya gönderilmesi için GittiGidiyor'a yetki verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

GittiGidiyor, verdiği hizmet karşılığında gelir elde ettiği kalemler için (Listeleme ücretleri, abonelik ücretleri ve gerçekleşen satış komisyonları) satıcılara fatura kesmektedir. GittiGidiyor ürün alıp satmadığı için, sitede satılan ürünlere ait KDV faturası kesmemektedir. Sitede satılan ürünlere ait KDV faturası satıcılar tarafından kesilmektedir.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X