Etkileyici Ürün Sayfası Oluşturmak

Menü
Untitled Document Ürününüzü hazırlarken dikkat edeceğiniz bazı unsurlarla, ürününüzün daha çok kullanıcıya gösterilebilmesini ve daha cazip hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

 • Doğru kategori seçimi

  Ürününüzü en uygun kategoriye yerleştirmek, alıcıların ürününüze çok daha kolay ulaşmalarını sağlayacaktır. Doğru kategori seçimi, satışın başarı oranını etkileyen en önemli faktörlerden biridir.
  Doğru kategori seçimi için, GittiGidiyor kategorilerini inceleyebilir veya satmayı düşündüğünüz ürünü sitede arayarak benzer ürünlerin hangi kategoride listelendiğine bakabilirsiniz.

 • Ürün özellikleri seçimi

  Belirli kategorilerde, ürüne göre değişen, bazı kriterler (marka, model, ürün durumu, ürün garantisi, beden, ölçü vb.) bulunur. Bu kriterler, sizin ürününüzü daha ayrıntılı bir şekilde tanıtmanızı ve alıcıların aradıkları ürünlere daha kolay ulaşmasını sağlar.

  Alıcılar istedikleri kriterleri seçerek, o kategoride yer alan ürünleri filtreleyip aradıkları ürünlere ulaşabilmektedir. Bu nedenle, ürün özellikleri seçimini doğru olarak yapmanız çok önemlidir.
  Örneğin, dizüstü bilgisayar kategorisinde ürün listelediğiniz zaman aşağıdaki fotoğrafta görülen ürün özelliklerini seçmeniz talep edilecektir.

 • İyi bir başlık yazmak

  Ürününüzün markasını ve en temel özelliklerini belirtin.
  Ürününüzün tam olarak ne olduğunu, kategori adıyla aynı olup tekrar etse de mutlaka belirtin.
  Alıcıların ürününüzü hangi kelimelerle aratabileceklerini iyi düşünün.
  Alıcılar hiçbir zaman "süper", "muhteşem", "satılık" gibi kelimelerle arama yapmazlar. Başlığınızdaki alanı bu kelimelerle harcamayın.
  Biten ürünler içinde benzer ürünleri aratın ve böylece en yüksek fiyata satılanların başlıklarını inceleyin.

  Doğru bir başlık
  Sony Vaio PCG-GRZ630 Yeni Dizüstü Bilgisayar

  Hatalı bir başlık
  Mükemmel, çok ucuza satılık dizüstü! Mutlaka bakın!

  Önemli Uyarı
  Arama motorunu yanıltmaya yönelik kelime kullanımları kesinlikle yasaktır. Listeleme Kuralları bölümünü inceleyin.

 • İyi bir açıklama yazmak

  Ürün özellikleri

  Ürünle ilgili bilgileri sade ve anlaşılır yazmaya özen gösterin. Marka, model, boyut, ağırlık, renk, nitelik ve ürünün şu anki durumunu mutlaka belirtin. Olumlu veya olumsuz tüm özellikleri anlatın. Önemli olan, alıcıların size güven duymasıdır.

  Ürün açıklamalarınızı HTML Editör sayesinde, HTML komutları bilmeden de kolaylıkla dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Yazıların rengini, boyutunu değiştirmek çok kolay. Ayrıca açıklamalarınızda HTML kodlar da kullanabilirsiniz.

  Kendinize ait hazır bir taslak ürün yaratarak, tekrar eden bilgileri baştan yazmayarak hem vakit kazanırsınız, hem de detaylı bilgi vermiş olursunuz. En fazla 10 farklı taslağı kayıtlı tutabilirsiniz.

  GittiGidiyor replika/sahte ürün satışına izin vermemektedir. Yasaklı Ürünler listemizi inceleyin ve bu tip listelemeler yapanları lütfen GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri'ne bildirin.

  Ürün durumu

  Ürün yeni mi, kullanılmış mı veya garantisi devam ediyor mu? Herhangi bir tamir veya onarım gördüyse mutlaka belirtin.

  Kargo şartları

  Kargo ücretinin nasıl karşılandığını, hangi şirket ile gönderileceğini ve yaklaşık ne kadara mal olacağını, yurt dışına gönderi yapıp yapmayacağınızı, kampanya veya promosyonlarınızı detaylı olarak anlatın.

  Bunları da ekleyebilirsiniz

  Ürünle ilgili en çok neyi sevdiğinizi
  Kimlere daha cazip olduğunu
  Ürünle ilgili ilginç bir hikâyenizi

  Yazılmaması gerekenler

  Doğru olmayan herhangi bir açıklama,

  Ürünle ilgisi olmayan kelimeleri kullanmak. Örneğin, "Eğer Nokia tercih ediyorsanız, bu hesap makinesini kaçırmayın." Bu tip listelemeler, Listeleme kurallarımıza aykırıdır.

  Yasaklı ürünlere uyan açıklamalar. GittiGidiyor'un Yasaklı Ürünler bölümünü inceleyin.

 • Satıcıya sorulan sorular bölümü

  Alıcıların, merak ettiği konuları öğrenmeleri, satın almaya karar verme sürecinde çok önemlidir. Ürün, kargo süreci ve iadeyle ilgili size sorulan sık soruları önceden belirleyin ve bu soruları "Satıcıya Sorulan Sorular" bölümüne ekleyin. Bu bölüm sayesinde alıcılara hızlı bilgi verme ve ürün açıklamlarını sadeleştirme şansına sahipsiniz. Ayrıca, bu bölümü kullanarak mesaj yoluyla size gelen soru sayısını da azaltabilirsiniz. (Satıcıya sorulan sorular)

 • Ürün fotoğrafı yüklemek

  Çektiğiniz ürün fotoğrafını kullanmak, internetten bulduğunuz temsili bir fotoğraftan çok daha etkili olacaktır.

  Ürün fotoğrafının net, anlaşılır ve karanlık olmamasına özen gösterin. Önemli detayları gösteren birden fazla fotoğraf eklemek etkili olacaktır.

  Satış formunda en fazla 8 adet fotoğraf kullanabilirsiniz. (Fotoğraf, video eklemek/değiştirmek)

 • Listeleme süresi seçimi

  GittiGidiyor'da açık artırma ve sabit fiyat formatlı ürünleri 1, 3, 5, 7 veya 10 gün; dükkan formatlı ürünleri ise 30 veya 60 gün süreyle listeleyebilirsiniz. Ürünü uzun süreli listelemeniz daha çok potansiyel alıcıya ulaşmanıza yardımcı olacağı gibi, kısa süreli listelemeler de satışın kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.

 • Kargo detaylarını belirlemek

  GittiGidiyor'da, kargo ücretini kimin ödeyeceğine, nerelere gönderim yapılacağına ve hangi kargo şirketleri ile gönderim yapılacağına satıcılar karar verir. Alıcılar, satıcının belirlemiş olduğu kargo şirketleri arasından hangisini tercih ettiklerini mesaj yoluyla satıcıya bildirirler. Ayrıca isteğe bağlı olarak tahmini kargo ücreti, paket büyüklüğü vb. bilgileri kargo notunuz bölümüne girebilirsiniz. (Kargo ücretleri, paketleme...)

 • Ürününüzü ön plana çıkarın

  Ürünlerinizin daha çok kullanıcıya gösterilebilmesi, daha dikkat çekici hale gelebilmesi için vitrin, katalog, kalın yazı, seçenekli ürün satışı, alt başlık vb. opsiyonel özellikler kullanabilirsiniz. (Opsiyonel Özellikler) • Satıcı Bilgi Merkezi - Başarılı satış yapmanın ipuçlarını ve müşteri kazanma yollarını kolayca öğrenin.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X