Satıcılar için Kargo Süreci

Menü

           

Ürününüzü Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo, PTT Kargo veya Sürat Kargo ile gönderin hem kargo bilgileri Bana Özel'de otomatik olarak çıksın hem de zamandan kazanın!

Bana Özel sayfanızdaki ürün satış kodunuzu not edin.
GittiGidiyor satış kodunu kargo şubesindeki görevliye gösterin.

Adres bilgileriniz otomatik olarak gözüksün.
GittiGidiyor'da kayıtlı adres ve isim bilgilerinizle daha önce o kargo firmasıyla herhangi bir gönderi yaptıysanız, satış kodunu şubeye bildirdiğinizde, gönderen kişi ile alıcının adres bilgileri kargo şubesi tarafından otomatik olarak görülür. İlk işleminizse, bir defaya mahsus olmak üzere, adres bilgilerinizi şubeye iletmeniz yeterli olacaktır.

Kargo gönderi numaranız otomatik olarak çıksın.
Kargonuzu, ürün satış kodunu şubeye bildirerek gönderdiğinizde kargo gönderi numarası GittiGidiyor sisteminde otomatik olarak çıkar. Böylece her seferinde kargo gönderi numarasını GittiGidiyor sistemine girmenize gerek kalmaz.

Kargonuz nerede kolayca takip edin.
Kargonuzu, Bana Özel sayfanızdaki Durum bölümünde, ilgili ürünün yanında çıkan "Kargom Nerede?" linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi için TıklayınSık Sorulan Sorular


 • Kargo firması ile indirim anlaşmam var, satış kodu ile gönderim yapabilir miyim?

  Aras Kargo, MNG Kargo, Sürat Kargo veya PTT Kargo ile özel bir indirim anlaşmanız olsa bile GittiGidiyor satış kodunu kargo şubesine vererek gönderim yapabilirsiniz. Kargo şubesindeki işlemleri gerçekleştirmeden önce, GittiGidiyor Bana Özel sayfanızdaki "kargo bilgilerini gir" bölümüne herhangi bir gönderi kodu yazmayın.

  Not: Yurtiçi Kargo ile özel indirim anlaşmanızı kullanarak gönderim yaptığınızda GittiGidiyor satış kodunu kullanamazsınız.

 • Aynı alıcının aldığı birden fazla ürünü toplu halde gönderebilir miyim?

  Aynı alıcı sizden birden fazla ürün almışsa, ürünleri toplu olarak tek bir kargo ile gönderebilirsiniz.

  Kargo görevlisine bu ürünlerden sadece birinin satış kodunu vermeniz yeterli olacaktır. Ürünleri gönderdiğinizde, sadece satış kodunu verdiğiniz ürünün kargo bilgisi GittiGidiyor sisteminde çıkar. Aynı kargo bilgisini, Bana Özel/Durum sayfanızdan diğer ürünler için sisteme girebilirsiniz.

 • Satış kodumu nereden öğrenebilirim?Dikkat Etmeniz Gerekenler


Kargo şirketi seçimi
GittiGidiyor'da, kargo ücretini kimin ödeyeceğine ve hangi kargo şirketiyle gönderim yapılacağına satıcılar karar vermektedir. Alıcılar, satıcının belirlemiş olduğu kargo şirketleri arasından hangisini tercih ettiklerini mesaj yoluyla satıcıya bildirirler. Eğer sadece bir kargo şirketi ile çalışmak istiyorsanız, ürün listelerken tercih ettiğiniz kargo firmasını sisteme tanımlamanız gerekmektedir.

Ürünleri gönderirken
Ürünleri kargoya teslim etmeden önce, en iyi şekilde paketlediğinizden emin olmalısınız. Pul, kartpostal, kitap, dvd vb. ürünler için zarf ile gönderim yeterli olurken, dizüstü bilgisayar, mp3 player, dijital fotoğraf makinesi, parfüm, plak vb. ürünler için daha güvenli yöntemler kullanmanız gerekmektedir. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte, ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenilir kargolama yolu olacaktır. Kargo firmaları bu tip paketleme ürünlerini temin etmektedir.

Kargo Takibi
Kargo şirketleri, kendi internet sitelerinden online kargo takibi yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Böylece alıcılar, sisteme girilen kargo bilgileri ile gönderilerin hangi aşamada olduğunu görebilmektedir. Bu nedenle, kargo firmasının size verdiği makbuzdaki bilgileri sisteme doğru tanımlamanız çok önemlidir. Hangi bilgileri tanımlamanız gerektiğini bu linkten görebilirsiniz. Ürünlerinizi Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo veya Sürat Kargo ile ürün satış kodunu kullanarak gönderdiğinizde kargo gönderi numarası GittiGidiyor sistemine otomatik olarak tanımlanır.

Kargoyu kim ödeyecek?
Ücretsiz kargo seçeneğine sahip (kargo ücreti satıcı tarafından ödenen) ürünler, alıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bunun için, satış formunda yer alan kargo ücreti seçeneğini, "satıcı öder" olarak işaretlemeniz yeterlidir. Ayrıca, ürünlerinizden belli bir adedin üzerinde satın alan kullanıcılar için "ücretsiz kargo" promosyonları düzenleyebilir, bu sayede satışlarınızı artırabilirsiniz.

Önemli İpuçları


Yüksek kargo ücretine sahip ürünlerde, önceden alıcıyla irtibata geçmeniz, daha sonra oluşabilecek sorunların önüne
   geçecektir. Kargo şirketlerinin taşıma ücretlerini, şirketlerin internet sitelerinden siz de hesaplayabilirsiniz.

GittiGidiyor, Sıfır Risk'in güvenlik kontrollerinin dışında kalan elden teslim seçeneğini, kullanıcıların mağdur olmaması için
   kesinlikle önermemektedir.

Ürünü göndermek için kargo görevlisini evinize/işyerinize çağırmanız, kargo maliyetini artıracaktır.

Alıcının isteği dışında kargo şirketi ve servisler (SMS,telefon ihbarı vb.) kullanmayın.

Ürün gönderimlerinizde, taşıma sigortası ve kargo ücretini, seçtiğiniz kargo şirketi belirler.

Aynı alıcının birden fazla ürün alması halinde, ürünleri toplu olarak tek bir kargo ile gönderebilirsiniz.

Kargo şubesinden gönderi yaparken sipariş kodlarından sadece birini iletin.

Alıcıya ait diğer siparişler için size verilen kargo takip bilgilerini Bana Özel sayfanızdan tanımlayın.


Kargo şirketlerinin, taşıma kuralları ve genel uygulamaları hakkında detaylı bilgiyi internet adreslerinden veya telefon numaralarından öğrenebilirsiniz:

Kargo Şirketleri

Kargo Şirketi Web Sayfası Telefon
Yurtiçi Kargowww.yurticikargo.com.tr444 99 99
Aras Kargowww.araskargo.com.tr444 25 52
MNG Kargowww.mngkargo.com.tr444 06 06
PTT Kargowww.ptt.gov.tr444 1 788
UPSwww.ups.com.tr444 00 33
Sürat Kargowww.suratkargo.com.tr444 0 127
DHL Kargowww.dhl.com.tr444 0 040
Fillo Kargowww.fillo.com.tr(0216) 444 0 200
FedEx Kargowww.fedex.com/tr(0212) 444 0 606
TNT Kargowww.tnt.com.tr444 0 868
Narpost Kargowww.narpost.com0212 444 93 94

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X