Para Transferleri

Menü

Satıcılara Yapılan Para Transferleri


  • Siparişin alıcı veya GittiGidiyor tarafından onaylanmasının ardından satıcılara yapılacak para transferi süreci 10 gün olacak şekilde değiştirilmiştir.


  • Yapılan değişiklik 2 Mayıs 2019 tarihinden itibaren gerçekleşen satışlarda geçerli olacaktır. 2 Mayıs 2019 tarihi öncesi satılan ürünlerde, onay tarihi takip eden ilk iş günü satıcılara para transferi yapılacaktır.


  • Yapılan düzenleme ile birlikte, satılan bir ürüne onay verildiğinde, ürün bedeli 10'uncu günü takiben ilk iş gününde satıcının hesabına aktarılacaktır.


  • GittiGidiyor, hafta içi her gün mesai saatleri içinde, satıcıların banka hesaplarına ödeme yapar. Hafta sonları ve resmi tatillerde, bankacılık sistemleri izin vermediği için ödeme yapılamaz.


  • Örneğin; 10 günlük para transferi süresinin son günü Cumartesi gününe denk geliyorsa, para transferi 10'uncu günden sonraki ilk iş gününde, yani Pazartesi günü satıcının banka hesabına aktarılır.


  • Ürün bedeli, GittiGidiyor Hizmet Bedeli, Pazarlama Destek Bedeli kesildikten sonra satıcının hesabına aktarılır. Günün Fırsatı alanında listelenen ürünlerin satışlarından ek olarak Günün Fırsatı Hizmet Bedel alınmaktadır.


  • Ürün bedelinden alınacak hizmet ve destek bedeli kesintileri ürünün satışa çıkarıldığı kategoriye göre değişiklik gösterir. Kesinti oranlarını incelemek için tıklayın


  • Taksitli satılan ürünün bedeli, GittiGidiyor hizmet bedeli kesildikten sonra satıcıya peşin olarak aktarılır. Alıcının ödemesini taksitli yapması, satıcıya yapılan para transferinde bir değişikliğe neden olmaz.Önemli: Kredi kartlarına ve banka kartlarına ödeme yapılamaz. Lütfen banka hesabınızı tanımlarken kredi kartı numarası veya banka kart numarası girmeyin. Detaylı bilgi için


Para Transferlerinin Takibi


Hesabım/Hesaplarım sayfanızdaki "GittiGidiyor Satış Hesabım" bölümünden hesabınıza yapılan para transferleriyle ilgili detaylı raporlara ulaşabilirsiniz.

Satış Hesabım bölümünden;
           Para transferi yapılan ürünlerin numaralarını, satış kodlarını
           Alıcı bilgilerini,
           Hesabınıza aktarılan tutarı,
           GittiGidiyor'un aldığı komisyon bedelini,
           Para transferi tarihini,
           Para transferi yapılan banka hesabınızı görebilirsiniz.

GittiGidiyor Satış Hesabım paneline eklenen yeni raporlar:
Tamamlanan Satış Hareketleri,
Para Transfer Geçmişi,
Beklenen Para Transferi

GittiGidiyor Satış Hesabım Paneline Eklenen Yeni RaporlarTamamlanan Satış Hareketleri
Tamamlanan satışlarınızı bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.


Ekranda yer alacak filtrede;
Tarih aralığı (Hizmet verilme tarihi) yer alacaktır.
Tarih aralığı zorunlu bir alandır. Filtreleme yaparken bu alanı seçmeniz gerekmektedir.
Tarih aralığı seçilip, ara butonuna tıklandığında satışlara ait aşağıdaki bilgilere ualaşabilirsiniz.

Tarih aralığı seçilip, ara butonuna tıklandığında satışlara ait aşağıdaki bilgiler listelenecektir.

Satış Kodu-Satış tarihi-Hizmet Verilme Tarihi-Ürün fiyatı-GittiGidiyor Hizmet Bedeli (Matrah + KDV)-Satış Ek Hizmet Bedeli (G.Fırsat, Pazarlama Des.) (Matrah + KDV)-Günün Fırsatı Hizmet Bedeli-Vade Tutarı-Alıcı Nick-Alıcı Ad-Soyad-Alıcı Adres-Alıcı Telefon-IBAN/Hesap No-Banka Hesap Sahibi Adı-Beklenen Para Transfer Tarihi

Para Transfer Geçmişi
Bu ekranda tarih aralığını (En fazla 31 gün) seçip ara butonuna bastığınızda satışlarınıza ait ekrandaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Transferle ilgili ayrıntıları Detay Gör butonu üzerinden görebilirsiniz.Beklenen Para Transferi
Vade tarihine göre para aktarımı bekleyen bakiyelerin görüntüleneceği sayfadır. Bu ekranda tarih aralığını (En fazla 31 gün) seçip ara butonuna bastığınızda satışlarınıza ait ekrandaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Transferle ilgili ayrıntıları Detay Gör butonu üzerinden görebilirsiniz.Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X