Puan ve Yorum

Menü


Satış tamamlandıktan sonra Bana Özel/Durum sayfanızdan puan ve yorum verebilirsiniz. • Puan ve yorum hakkımı ne zaman kullanmalıyım?

  Puan ve yorum haklarınızı, satış işlemi sona erdikten sonra 15 gün içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

 • Alıcılara olumsuz puan ve yorum verebilir miyim?

  Alıcının, iade ürünü 3 gün + 24 saat içerisinde geri göndermemesi durumları haricinde satıcılar, alıcılara olumsuz puan veremez.

 • Telafi Süreci nedir? Telafi Süreci başladığında ne yapmalıyım?

  Telafi süreci, işlem sayısı 100 ve profil puanı %95'in üzerinde olan satıcılar için uygulanan bir süreçtir.

  Satış işlemi sonunda alıcı, olumsuz puan/yorum verdiğinde alıcının değerlendirmesi kaydedilir ancak satıcının profilinde yayınlanmaz. Alıcının yaşadığı sorunu çözmesi için satıcıya 15 günlük telafi süresi verilir. Sorun çözüldükten sonra alıcı, puan ve yorumunu Bana Özel sayfasından olumlu yönde değiştirebilir. Satıcı sorunu çözmezse telafi süreci sonunda olumsuz puan ve yorum satıcının profil sayfasında yayınlanır.

  Telafi süreci başladığında alıcıya ulaşarak kendisine yardımcı olun. Alıcıya yardımcı olmanız, sorunuyla ilgilenmeniz, alıcının olumsuz puanını olumlu yönde değiştirmesini sağlayabilir.

 • Aldığım olumsuz/nötr puanın olumlu yönde değiştirilmesini istiyorum?

  Profil sayfanızdaki "Değişiklik İste" butonuyla alıcıya puan düzeltme talebinizi iletin. Alıcı, talebinizi kabul ederse 15 gün içerisinde puanını olumlu yönde değiştirebilir. Alıcı 15 gün içerisinde puan ve yorumunu değiştirmezse mevcut puan ve yorum aynı kalır.

  GittiGidiyor'da kullanıcı profili, kullanıcılar arasında iletişimin sağlandığı, kullanıcıların alışveriş deneyimlerini puan ve yorum vererek diğerleriyle paylaştığı bir sistemdir. Kullanıcılar, verdikleri yorumlardan her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

  Kullanıcı Profili yorumlarının kötüye kullanılması ve iptali bölümünde yer alan maddelere uymadığı sürece, alıcıların onayı olmadan puan ve yorumlar kaldırılamaz ve değiştirilemez.

  Yanlış anlaşılmadan dolayı alıcı olumsuz puan verdiyse, alıcıyla irtibata geçin. Yanlış anlaşılmaları önleyerek sorunu çözebilirsiniz.

 • Değişiklik İste butonunu neden bazı ürünlerimde göremiyorum?

  Alıcı olumlu puan verdiyse,
  İlgili ürün için daha önce puan düzeltme talebi gönderildiyse,
  Alıcı puan ve yorumunu Bana Özel sayfasından bir kez değiştirdiyse,
  Puan ve yorumun verildiği tarihten itibaren 15 gün geçtiyse ve;
  Telafi Süreci sonunda alıcı olumsuz puan verdiyse "Değişiklik İste" butonu görünmez.

 • Olumsuz puan almamama rağmen profil yüzdem düştü.

  Profil puanı, kullanıcıların son 12 ay içinde yaptıkları işlemler sonucunda aldıkları olumlu puanların, olumlu ve olumsuz puanlarının toplamına bölünmesiyle elde edilir.

  Örneğin; 100 olumlu, 4 olumsuz almış bir kullanıcının profil yüzdesi %96 olarak hesaplanmaktadır. 100/(100+4) = %96

  Son 12 ay içerisinde aldığınız puanlar profil puanınızın değişmesine neden olabilir.


Detaylı Satıcı Değerlendirmesi
Alıcılar alışveriş sonunda genel olarak size olumlu ya da olumsuz puan verebilirler ve yorum yazabilirler. Ayrıca en az 10 işlem yapmış alıcılar sizi aşağıdaki başlıklara göre detaylı değerlendirebilirler;

                Ürünün açıklamalarda anlatıldığı gibi olması
                Satıcının sizinle iletişimi
                Ürünün zamanında kargoya verilmesi
                Ürünün kargo ücreti
                Ürünün kargo (taşıma teslimat) hizmeti

Detaylı değerlendirme sonucunda son 12 ay içinde yapılan tüm değerlendirmelerin ortalaması kullanıcı profili sayfanızda
   gösterilir.

Detaylı satıcı değerlendirmenizin kullanıcı profil sayfanızda görüntülenebilmesi için en az 10 işlemde değerlendirilmeniz
   gerekmektedir.

Kullanıcı Profili Yorumlarının Kötüye Kullanılması ve İptali


Kullanıcılara verilen puan ve yorumlar, daha sonra kullanıcılar tarafından değiştirilemez ve silinemez. Verilen yorum, tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek şekilde GittiGidiyor kayıtlarına geçer. Kullanıcılar, verdikleri yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Aşağıda tanımlanan şekilde yazılmış yorumlar, yorum hakkının kötüye kullanıldığı için kaldırılabilir. Bu şartlar haricindeki yorumlar kaldırılmaz.

1. GittiGidiyor'a dava konusu olan bir yorumun iftira, karalama, onur kırıcı ve yasadışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının sunulması.

2. Küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar Yalancı, sahtekar, üçkağıtçı gibi kışkırtıcı ve tahrik edici bir dil kullanılmamalıdır.

3. Yorum verilen kullanıcının GittiGidiyor'un tüm kullanıcılarına açık bilgileri haricindeki kişisel bilgilerini, kimliğini, telefonunu, e-posta adresini, link ve script vb. içeren yorumlar. GittiGidiyor'a, yanlış ve sahte kullanıcı bilgisi vermiş olan kişilerin yorumları.

4. Kullanıcının yanlışlıkla başka bir kullanıcıya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı GittiGidiyor'a bildirmesi halinde, olumsuz yorum doğru kullanıcıya yazıldıktan sonra hatalı yorum kaldırılır. Satışı söz konusu olan ürünle ilgili GittiGidiyor Sıfır Risk'i kullanarak, sırf satıcıya başka bir işlemden dolayı olumsuz yorum yazmak amacıyla ürün satın alarak yazılmaya hak kazanılmış yorumlar ve noktalama işaretlerinin kullanılarak anlam içermeyen yorumlar yeva olumsuz puan verilmesine rağmen ancak olumlu yorum yazılması gibi çelişkili ifadelerin yer aldığı yorumlar.

5. Satıcının ürünü kargoya vermesine rapmen, kargo süresi ve kargo ile ilgili olan eksik ve yanlış yorumlar,ürün açıklamasında güncel ve doğru yer alan bilgiye rağmen bu açıklamalar ile ilgili verilen olumsuz yorumlar.

6. Profil puanını yükseltmek amaçlı gerçek olmayan satışlar ile ilgili yapılan yorumlar.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X