Satıcılar İçin Kurallar

Menü

Elektronik Ticaret Mevzuatı Kapsamında Bulundurulması Gereken Bilgiler


 • GittiGidiyor'daki tüm satıcılar diğer kuralların yanı sıra 6563 sayılı Elektronik Ticaret Kanunu ve Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik'in bütün hükümlerine uymalıdır.


 • Satıcılar satışa çıkardıkları ürünlerin kullanılmamış veya 2. el olduğuna dair bilgiyi doğru ve tüketicilerin görebileceği şekilde ürün açıklamasına yazmalıdır.


 • Satıcılar ticari tanımlarına göre aşağıdaki bilgileri fatura bilgileri bölümüne yazmalıdır. Bu bilgileri Bilgilerim/Ayarlarım > Fatura Bilgilerim sayfasından güncelleyebilirsiniz:  • A. Esnaf ve Tacir olan satıcıların bulundurması zorunlu bilgiler:

   • Ticaret Unvanı veya işletme adı veya marka adı bilgilerinden bir tanesi fatura bilgilerinizde kayıtlı olmalıdır. Ancak, GittiGidiyor'daki Mağaza veya kullanıcı isminiz aynı zamanda GittiGidiyor'daki işletme adınız olduğundan bu yükümlülüğü yerine getirmek için farklı bir işlem yapmanız gerekmez.


   • Kayıtlı Elektronik Posta(KEP) adresiniz fatura bilgilerinizde kayıtlı olmalıdır. Kayıtlı Elektronik Posta adresinin ne olduğu ve KEP adresi alabileceğiniz hizmet sağlayıcılar hakkında bilgiye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun web sitesinden (www.btk.gov.tr/tr-TR/Sayfalar/KEP-GENEL) ulaşabilirsiniz. Bu bilgi GittiGidiyor'da profil sayfanızda görüntülenecektir.


   • Esnafsanız vergi kimlik numaranız, tacirseniz MERSİS numaranız fatura bilgilerinizde kayıtlı olmalıdır. Vergi Numaranızı vergi levhanızdan veya bağlı olduğunuz vergi dairesinden öğrenebilirsiniz. MERSİS numaranızı bu adresten ya da bağlı bulunduğunuz ticaret sicil müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. Bu bilgi GittiGidiyor'da profil sayfanızda görüntülenecektir.


   • Adres ve onaylı telefon numaranızın GittiGidiyor'da bulunduğuna dair bilgi: Bu bilgi GittiGidiyor'daki adres ve cep telefonu bilgilerinizi doldurup cep telefonu numaranızı onaylattığınızda profilinize otomatik olarak yerleştirilecektir.    • B. Bireysel Satıcıların bulundurması zorunlu bilgiler:

     • Adınız ve soyadınız (Bu bilgi GittiGidiyor'da profil sayfanızda görüntülenecektir.)


     • İkamet ettiğiniz şehir. (Bu bilgi GittiGidiyor'da profil sayfanızda görüntülenecektir.)


     • Adres ve onaylı telefon numaranızın GittiGidiyor'da bulunduğuna dair bilgi.
      Bu bilgi GittiGidiyor'daki adres ve cep telefonu bilgilerinizi doldurup cep telefonu numaranızı onaylattığınızda profilinize otomatik olarak yerleştirilecektir.


KEP adresi hakkında sık sorulan sorular


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X