Sıfır Risk Sistemi Sorularınız

Menü
Tebrikler! Ürününüz satıldı.

İnternetteki alışverişin en keyifli ve güvenli yolu Sıfır Risk ile alışverişinizi risk almadan tamamlayacaksınız.


Sıfır Risk Nedir?

GittiGidiyor'un 2001 yılında keşfedip geliştirdiği Sıfır Risk®, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk®ile ürün bedeli GittiGidiyor güvencesindedir.

Bu sistem sayesinde, alıcıların yaptığı ödeme önce GittiGidiyor havuz hesabında toplanır; alıcı ürünü teslim alıp onay verdiğinde, ürün bedeli hızlı ve sorunsuz bir şekilde satıcıların banka hesabına aktrılır.

Sıfır Risk

Ürününüz satıldı, şimdi ne olacak?

Ürününüz satıldıktan sonra belirlediğiniz kargo gönderim süresi içerisinde ürünü alıcıya göndermelisiniz. Örneğin, ürünüzü listelerken kargo süresi olarak "Ertesi Gün" kargolanır seçeneğpini işaretlediniz, bu durumda satış tarihinden sonraki 1 iş günü içinde ürünü kargoya vermelisiniz. Bana Özel/Durum sayfanızın "Sattıklarım" kısmındaki "alıcının adres bilgileri" linki üzerinden alıcının adresine ulaşabilirsiniz.

Ürünü alıcıya gönderdikten sonra, kargo takip bilgilerini Bana Özel/Durum sayfanızdaki "Kargo bilgisi gir" linki üzerinden sisteme girmelisiniz.

Satış kodunu kullanarak gönderim yapmak istiyorsanız, detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın

Alıcı ürünü onaylar

Kargo takip bilgilerini sisteme girmenizin ardından alıcı, 3 iş günü içerisinde ürüne onay vermelidir. Alıcı, ürünü teslim alıp onay verdiğinde, GittiGidiyor havuz hesabındaki ürün bedeli banka hesabınıza aktarılır.

Puan ve yorum verin

Alıcı ürünü onaylayıp paranız hesabınıza aktarıldığında alışveriş tamamlanır. Bunun sonrasında alışveriş deneyiminizi diğer kullanıcılarla paylaşmanız için sizden alıcıya puan ve yorum vermeniz istenir. Vereceğiniz puan ve yorumlar diğer kullanıcılara alışverişlerinde yol gösterecektir.


Alıcı, ödeme yaptıktan sonra ürünün farklı bir adrese gönderilmesini isteyebilir. Bu durumda, ürünü alıcının istediği adrese göndermelisiniz.

Ürünün hasar görmemesi için mutlaka ürünü özenli paketleyin. Kargo ücreti fazla olan yatak, dolap gibi ağır ve büyük ebattaki ürünleri göndermeden önce mutlaka kargo ücretiyle ilgili alıcıyı bilgilendirin.

 • Alıcı ürüne onay vermezse ne olur?

  Ürünü gönderdikten sonra 3 iş günü içerisinde alıcı ürüne onay vermezse Bana Özel sayfanızda "Onay hatırlat" linki çıkar. Bu linki kullanarak alıcıya onay hatırlatması yapabilirsiniz. Onay hatırlatması ardından geçen 24 saat içerisinde alıcı ürüne onay vermezse, ürün GittiGidiyor tarafından onaylanır.

 • Alıcı ürünü teslim almasına rağmen teslim almadığını söylerse ne olur?

  Sisteme kargo bilgisi gireceğiniz için, ürünün teslim alınıp alınmadığı kontrol edilebilir. Kargo bilgileriyle ürünün alıcı tarafından teslim alındığı tespit edildikten sonra, ürüne GittiGidiyor tarafından onay verilir.

 • GittiGidiyor'un kargo entegrasyon sisteminden yararlanarak ürünü göndermek istiyorum.

  Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo, MNG Kargo veya PTT Kargo ile gönderim yapacaksanız, ürünü gönderirken satış kodunu kargo görevlisine bildirin. Gönderi takip bilgileri kargo firması tarafından Bana Özel sayfanıza otomatik olarak tanımlanacaktır. Detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın

 • Ürün bedeli nereye aktırılacak?

  Ürün bedeli sisteme tanımlayacağınız banka hesabınıza aktarılır. Ürünü göndermeden önce Bana Özel/Hesaplarım sayfanızdan banka hesap bilgilerinizi sisteme girmelisiniz.

 • GittiGidiyor otomatik onay işlemini durdurdu, ne yapacağım?

  Ürün gönderildikten 3 iş günü sonra alıcı ürünü teslim almadığını GittiGidiyor'a bildirirse para transferi durdurulur. Bu durumda ürünün alıcıya ulaşmasını beklemelisiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra alıcı ürüne onay verecektir.

 • Alıcı ürünü iade etmek isterse ne yapmalıyım?

  Alıcı ürünü iade etmek istediğini bildirdiğinde, kendisine ulaşıp üründe yaşadığı sorunun giderilmesi için yardımcı olun. Sorunu çözdüğünüzde alıcı iadeden vazgeçecektir. Görüşmelerinizin sonunda alıcı ürünü iade etmeye de karar verebilir.

 • Alıcıların ürünü iade edebilme şartları nelerdir?

  Alıcı, Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun gereğince, cayma hakkını kullanarak ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde ürünü iade edebilir. Ürün iade edilirken, ürünün teslimi ile birlikte gönderilen faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Faturanın satıcıya gönderilmemesi durumunda iade işlemi satıcı tarafından gerçekleştirilmeyecektir. Sebepsiz iade/cayma hakkının geçerli olmadığı durumlar şu şekildedir:

  Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.

  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.

  Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

  Alıcı tarafından açılmış olan ve ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

  Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

  İade Süreci ve Cayma Hakkı

 • Ürün iade edildiğinde nelere dikkat etmeliyim?

  İade kargo size ulaştığında, kargo kutusunun, paketinin veya ambalajının taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol edin. Kargo paketinde bir hasar görüyorsanız kargo görevlisine zabıt tutturun.

 • İade işlemlerinde kargo ücretini kim ödeyecek?

  Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Ancak, ürün gönderildikten sonra alıcı, satıştan vazgeçer ve ürünü teslim almadan iade ederse doğacak kargo ücreti alıcılara aittir.

  Kargo şirketlerinden biriyle indirim anlaşmanız varsa, iade kargonun size indirimli gelmesi için, alıcı iade talebini size bildirdikten sonra, anlaşma numaranızı alıcıya bildirebilirsiniz. Ancak, alıcıların ürünü istediğiniz kargo şirketiyle iade etme zorunlulukları yoktur.

  İade süreci ve cayma hakkıyla ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın

 • Alıcı ürünü iade etti ne yapmam gerekiyor?

  Alıcı ürünü iade ettikten sonra, ürünü teslim alıp işlemi sonuçlandırmanız için 3 iş günü süreniz olacaktır.Ürünü teslim aldığınızda, Bana Özel sayfanızdan iade teslim onayı vererek işlemi sonlandırabilirsiniz.

  Eğer işlem için Bana Özel sayfanızdan iade teslim onayı veremiyorsanız, konu hakkında Müşteri Hizmetleri'ne bir mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. İşlem, Müşteri Hizmetleri tarafından sonlandırılacaktır.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X