Kullanıcı Profili Kuralları

Menü

GittiGidiyor kullanıcı profili sistemi


Kullanıcı profili sistemi, GittiGidiyor sitesinin en önemli yapı taşlarından biridir.

Kullanıcıların geçmişte yaptığı alışveriş işlemlerinin sonunda aldıkları puan ve yorumların dökümü niteliğindedir.

Puan ve yorum hakkınızı kullanırken, alışveriş tecrübelerinizi doğru şekilde aktarmanız, diğer kullanıcılara da yol gösterecektir. Vereceğiniz puan ve yorumlar, o kullanıcının profilini oluşturacak ve tüm kullanıcılar tarafından görüntülenecektir. Bu nedenle herhangi bir kullanıcıya olumsuz yorum yazarken kullanıcı profilinin önemini göz önünde bulundurmanızı, olumsuz tecrübelerinizi uygun bir üslupla anlatmanızı öneririz. Yazacağınız yorumlar, diğer kullanıcıların benzer sorunlar yaşamasını önleyecektir.

GittiGidiyor kullanıcı profili sistemi, açık ve dürüst ticaret yapmayı teşvik etmek için tasarlanmıştır. Bu sistemin kötüye kullanılmasını önlemek için bazı kurallar vardır.

Kullanıcı profili manipülasyonu


GittiGidiyor'da, kendi üyelikleriniz arasında işlem yapmanız veya gerçekleşmeyen işlemlerde gerçekleşmiş gibi puan ve yorum kullanarak sahte bir kullanıcı profili oluşturmanız kesinlikle yasaktır.

Bu kuralın ihlali halinde:

 • Listelemeleriniz iptal edilebilir

 •  

 • İşlem yapma hakkınız askıya alınabilir

 •  

 • Üyeliğiniz iptal edilebilir

 •  

 • Almış olduğunuz puan ve yorumlar silinebilir.

 •  

Manipülasyon yaptığını düşündüğünüz kullanıcıları, GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri'ne iletebilirsiniz.

 


Kullanıcı profili yorumlarının kötüye kullanılması ve iptali


Puan ve yorumlar, daha sonra kullanıcılar tarafından değiştirilemez ve silinemez. Yorumlar, kullanıcı profilinin kalıcı bir parçası olur. Verilen yorum, tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek şekilde GittiGidiyor kayıtlarına geçer. Kullanıcılar, her türlü hukuki zeminde "yorum sahibi" sıfatıyla verdikleri yorumlardan sorumludur.

Aşağıda tanımlandığı şekilde yazılmış yorumlar, yorum hakkının kötüye kullanıldığı anlamını taşır ve bu nedenle kaldırılabilir. Bu şartlar haricindeki yorumlar kaldırılmaz.

1. GittiGidiyor'a dava konusu olan bir yorumun iftira, karalama, onur kırıcı ve yasadışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının sunulması.

2. Küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar Yalancı, sahtekar, üçkağıtçı gibi kışkırtıcı ve tahrik edici bir dil kullanılmamalıdır.

3. Yorum verilen kullanıcının GittiGidiyor'un tüm kullanıcılarına açık bilgileri haricindeki kişisel bilgilerini, kimliğini, telefonunu, e-posta adresini, link ve script vb. içeren yorumlar. GittiGidiyor'a, yanlış ve sahte kullanıcı bilgisi vermiş olan kişilerin yorumları.

4. Kullanıcının yanlışlıkla başka bir kullanıcıya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı GittiGidiyor'a bildirmesi halinde, olumsuz yorum doğru kullanıcıya yazıldıktan sonra hatalı yorum kaldırılır. Satışı söz konusu olan ürünle ilgili GittiGidiyor Sıfır Risk'i kullanarak, sırf satıcıya başka bir işlemden dolayı olumsuz yorum yazmak amacıyla ürün satın alarak yazılmaya hak kazanılmış yorumlar.
Eğer, yukarıdaki şartların birini veya birkaçını taşıyan nitelikte bir yorum verilmiş ise GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçip durumun incelenmesini talep edebilirsiniz. Konu, değerlendirilip uygun görüldüğünde yorum kaldırılacaktır.

Kullanıcı profilinde değişiklik


Kullanıcılardan birine olumsuz yorum yazdım ve karşılığında haketmediğim bir olumsuz yorum aldım. Ne yapabilirim?

Kullanıcının size verdiği yorum, yukarıda yer alan 4 maddeye uyuyorsa, Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçip yorumun kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Bu şartlar haricindeki durumlarda, yorumlar kaldırılmaz. GittiGidiyor'da kullanıcı profili, kullanıcıların alışveriş deneyimlerini, yorum ve puan vererek diğer kullanıcılarla paylaştığı bir sistemdir. Kullanıcılar, her türlü hukuki zeminde "yorum sahibi" sıfatıyla verdikleri yorumlardan sorumludur.

Puan ve yorum hakkınızı kullanırken alışveriş tecrübelerinizi doğru bir şekilde aktarmanız, diğer kullanıcılara da yol gösterecektir. Bu nedenle herhangi bir kullanıcıya olumsuz yorum yazarken kullanıcı profilinin önemini göz önünde bulundurmanızı, olumsuz deneyimlerinizi uygun bir üslupla anlatmanızı öneririz. Yazacağınız yorumlar, diğer kullanıcıların benzer sorunlar yaşamasını önleyecektir.

Puan ve yorum ile ilgili problemleri çözmek için:

 • Yukarıdaki 4 maddeyi gözden geçirebilir, yorum iptalinin hangi koşullarda mümkün olduğunu öğrenebilirsiniz.

 •  

 • İşlem yaptığınız kullanıcıyla iletişim kurabilir, yanlış anlaşılmaları önleyerek sorunu çözebilirsiniz.


Vermiş olduğum puan ve yorumu değiştirmek/kaldırmak istiyorum.

Vermiş olduğunuz puan ve yorumların, belirtilen durumlar dışında silinmesi mümkün değildir.

Bir kullanıcıya olumsuz yönde verdiğiniz puan ve yorum, dilediğiniz zaman olumlu yönde değiştirilebilir. Olumlu puan ve yorumlar ise eğer karşı taraf yorum hakkını kullandıysa olumsuz olarak değiştirilmemektedir.

Bu kriterlere uyan puan ve yorum değişiklikleri için Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X