Satıcılar İçin Kurallar

Menü
GittiGidiyor kuralları, tüm GittiGidiyor kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir satıcı olarak Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar:

  • Satıcılar, Kullanıcı Sözleşmesi'nde de belirtildiği üzere, listeledikleri ürünün niteliğinden sorumludurlar.


  • Satıcılar, belirledikleri satış süresi boyunca, herhangi bir nedenle satıştan kaçınmayacağını veya Sitede listeledikleri ürünleri almak isteyen alıcılar ile iletişim kurarak veya anlaşarak alıcılara, Site dışında ve/veya Sıfır Risk Sistemini kullanmasını engelleyecek şekilde satış yapmamayı kabul etmiş sayılırlar.


  • Satıcılar, ödemesi yapılmış bir ürünü satmakla sorumludurlar.


  • Satıcılar, ürün listelerken GittiGidiyor'un Listeleme Kuralları'na uyacaklarını önceden kabul etmiş sayılırlar.


  • Satıcılar, alıcıların memnuniyetini sağlamakla yükümlüdür. Ürünleri sürekli iade edilen ve ürünleri hakkında şikayet gelen bir satıcının üyeliği, yapılan değerlendirme sonucunda kısıtlanabilir veya iptal edilebilir.


  • Satıcılar, GittiGidiyor'un belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri listelememelidirler.


Yukarıda belirtilen hususlardan bir veya birkaç tanesinin gerçekleşmesi sonucunda, GittiGidiyor ürün veya ürünleri erken bitirebilir ve/veya satıcının üyeliğini iptal edebilir.

GittiGidiyor, kural ihlalleri nedeniyle bir listeleme sonlandırdığında, satıcılara bilgilendirme e-postası göndermektedir. Bir ürünü satışa sunmadan önce GittiGidiyor kural ve prosedürlerini öğrenmeniz, farkında olmadan kural ihlali yapmanızı önleyecektir. Bir GittiGidiyor kullanıcısı olarak, site kurallarını sürekli takip etmeniz gerektiğini unutmayın.

GittiGidiyor kuralları, kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirmek, fırsat eşitliğini sağlamak, alışverişinizi eğlenceli kılmak için vardır. Bu kuralların ihlali listeleme ve satın alma haklarınızın kısıtlanmasına ve üyeliğinizin askıya alınmasına neden olabilir.

GittiGidiyor'da ürün listelemeden önce ürün sayfasında uyulması gereken kuralları, Yasaklı ürünleri ve yükümlülüklerinizi dikkatlice okumalısınız:

  • Listeleme kuralları - GittiGidiyor'un güvenle ve keyifle alışveriş yapılan bir platform olarak kalabilmesi için Listeleme Kurallarına önem vermelisiniz.


  • Yasaklı ürünler - GittiGidiyor'da ürün listelemeden önce satışının yasak olup olmadığını mutlaka kontrol edin.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X