Kullanıcı Profili

Menü
Kullanıcı profili sistemi, kullanıcıların geçmişte yaptığı alışveriş işlemlerinin sonunda aldıkları puan ve yorumların dökümü niteliğindedir.

Kullanıcı adına tıklayarak, o kullanıcının profil detaylarına ulaşabilir, kullanıcı hakkında bilgi edinebilir, resmine bakabilir ya da kullanıcıya mesaj gönderebilirsiniz.
Kullanıcı profili sistemi nasıl çalışıyor?


GittiGidiyor puanlama sistemi çok basittir. Ödeme yapılan her işlem için, alıcı ve satıcının işlem sayısı +1 artar. Profil yüzdesi ise kullanıcıların son 12 ay içinde yapmış oldukları işlemler (alım-satım) sonucunda diğer kullanıcılardan aldıkları olumlu puanların, olumlu ve olumsuz puanların toplamına bölünmesiyle elde edilir.

Örnek: 100 olumlu, 4 olumsuz puan almış bir kullanıcının profil yüzdesi %96 olarak hesaplanır.

Profil Yüzdesi = Olumlu puanlar / Olumlu + Olumsuz puanlar
%96 = 100 / (100 + 4)

Profil Yüzdesi


Alıcılar veya satıcılar, olumlu, nötr veya olumsuz seçeneklerden en uygun olanını seçip, karşı tarafa puan verir. Kullanıcıların profil yüzdesi, bu puanlamalar sonucuna göre ikonu ile gösterilir. Profil yüzdesi, kullanıcıların son 12 ay içinde yapmış oldukları işlemler (alım-satım) sonucunda diğer kullanıcılardan aldıkları puan ortalamasını gösterir.

Aşağıdaki grafikte, kullanıcının 46 işlemde aldığı puanlarla profil yüzdesinin %100 olduğunu ve bugüne kadar 11 adet işlem gerçekleştirdiğini görebilirsiniz:Profil yüzdesi kullanıcıların son 12 ay içinde yapmış oldukları işlemleri kapsamaktadır. Daha önce yapmış olduğunuz işlemlere ait puan ve yorumları profil sayfanızda görebilirsiniz; ancak 12 aydan eski işlemlere ait puanlar profil yüzdenize yansımaz.

Puan ve Yorum verme


Kullanıcılar puan verdikten sonra, satış sürecinde gelişen olayları da verdikleri yorumlar ile özetleyebilirler.

Önemli: Puan ve yorum verirken son derece dikkatli olmalısınız. Çünkü verilen puan ve yorumlar, bazı kriterler hariç, hiçbir koşulda değiştirilemez, silinemez ve üzerinde değişiklik yapılamaz.

Alıcının iade ürünü 3 iş gününde geri göndermemesi, 3 iş günü + 24 saat içerisinde kargolanan ürüne onay vermemesi veya ürünün ödemesini yapmaması durumları haricinde satıcılar, alıcılara olumsuz puan veremez.
Üyeliği iptal edilen kullanıcıların vermiş olduğu olumsuz puan ve yorumlar, kullanıcı profillerinden otomatik olarak silinecektir.

15 günlük telafi süreci, işlem sayısı 100 ve profil puanı %95'in üzerinde olan satıcıları, alıcılardan gelebilecek olumsuz yorum ve puanlardan korumak için başlatılan süreçtir.

        Satış işlemi sonrasında, işlem sayısı 100'ün ve profil puanı %95'in üzerinde olan satıcıya olumsuz puan/yorum
          verildiğinde, olumsuz puan satıcının profiline hemen yansımaz.
        Alıcıyla irtibata geçerek yaşanan sorunu çözmesi için satıcıya 15 günlük telafi süresi verilir.
        15 günlük telafi sürecinde satıcılar, alıcıyla irtibata geçerek, sorunu çözmekle sorumludurlar.
        Belirtilen süre içerisinde satıcı sorunu çözerse, alıcı olumsuz puanını olumlu yönde değiştirebilir.

Fotoğraf ve Bilgi Ekleme


Kullanıcı profilinize fotoğrafınızı ekleyebilir, kendiniz hakkında bilgi yazabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz fotoğraf ve bilgi, GittiGidiyor'un incelemesinden sonra onaylanarak profil sayfanızda yer alacaktır.Fotoğraf büyüklüğü arttıkça, profil sayfanız yavaş açılabilir. En fazla 2 MB büyüklüğündeki fotoğrafları profil sayfanıza yükleyebilirsiniz. Önerilen fotoğraf dosyası boyutu 150 KB'dir. Fotoğraflarınızı .JPEG/JPG, .BMP ve .PNG formatlarında yükleyebilirsiniz.

          Fotoğraf eklerken dikkat edilmesi gerekenler:
        Fotoğraf size ait olmalı.
        Fotoğrafın üzerinde kişisel iletişim bilgisi (e-posta, ikametgah adresi, telefon numarası vb.) yazmamalı.
        Fotoğrafın üzerinde başka bir sitenin adresi yazmamalı.
        Toplumsal ahlak kurallarına uygun olmalı.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X