Affiliate Ortaklığı Programı Kuralları

Menü

1) GittiGidiyor Affiliate Programı Ortaklığı Kuralları


Reklam kodunun değiştirilmesi

GittiGidiyor tarafından otomatik olarak verilen reklam kodları, hiçbir değişiklik yapılmadan web sitelerine eklenmelidir. Reklam kodu üzerinde değişiklik yapılması kurallara aykırıdır. Sadece kayıt olduğunuz web siteniz üzerinden reklam koduyla yayın yapılmalıdır. GittiGidiyor'a bildirilmeyen ve kayıt altına alınmayan web siteleri üzerinden yapılan yayınlardan elde edilen kazanç geçersiz sayılacaktır.

Reklamların sayfa yerleşimi

Web sitenizde, en uygun GittiGidiyor reklamına göre seçim yapmalısınız. Seçim yapacağınız GittiGidiyor reklamları dönemsel gösterebilir, reklamları text link ya da banner olarak yayına alabilirsiniz. Web sitenizin içeriğiyle ilişkili GittiGidiyor reklamı göstermeniz halinde, dönüşüm oranı ve kazancınız artabilir.

  • Affiliate Programı Ortağı olarak web sitenizin her sayfasında en fazla iki kampanya yayınlayabilirsiniz. Web sitenizin her sayfasında iki adetten fazla kampanya yayını yapılması halinde, GittiGidiyor, içeriklerin kaldırılmasını talep edebilir.

  • Web sitenizde hata, giriş, kayıt, veya karşılama sayfaları veya video önü preroll reklamlarını içeren sayfalara Affiliate Programı ortaklığı reklamı/içeriği yerleştirmemelisiniz.

  • PopUp, PopUnder veya e-posta alanlarında GittiGidiyor Affiliate Programı Ortaklığı (affiliate) reklamları gösterilemez.

  • Sayfa düzeni, reklamların herhangi bir kısmını kapatmamalıdır. Gerek metin bölümler, gerekse de ürün resimleri ve GittiGidiyor logosu, açık ve net bir şekilde görünür olmalıdır.


Manipülatif / Sahte Tıklamalar

Manipülatif ve/veya sahte tıklamalar kesin olarak yasaklanmıştır.


  • Tekrarlanan manuel tıklamalar,

  • Robot kullanımı,

  • Otomatik tıklama araçları,

  • Diğer yanıltıcı yazılımları kullanmak yasaktır.


GittiGidiyor, teknik olarak sahte tıklamaları tespit edebilmektedir.
Hem teknik hem de performans değerlendirmeleri rutin olarak yapılmaktadır.

Bir web sitesinin getirdiği tıklamanın sonucunda kaç kişinin GittiGidiyor'a kayıt olacağını, kayıt olanlardan kaçının işlem yapacağı gibi veriler tespit edilebilmektedir.

Bu nedenle, manipülatif tıklamalar tespit edilir ve manipülasyon yaptığı tespit edilen kullanılar Affiliate Programı Ortaklığı'ndan faydalanamaz. Sahte tıklamalar sonucu elde edilen kazanç GittiGidiyor tarafından iptal edilir.

Taklit reklamlar

GittiGidiyor reklamlarını taklit ederek web sitenizde GittiGidiyor ile ilgisi varmış gibi görünen reklamların gösterimine izin verilmez.

Ayrıca, GittiGidiyor'un onaylamadığı herhangi bir tasarımla yayın yapılamaz.

Web Site hesabının devri

Affiliate Programı ortaklığı üye hesapları transfer edilemez, kiralanamaz. Web sitenizin satışı durumunda Affiliate Programı Ortaklığı Programı'ndan çıkartılabilirsiniz.

Örneğin, bir web sitesinin sahipleri veya yönetimi değiştiğinde önceki sahibi veya yöneticisi web sitesinin Affiliate Programı Ortaklığı hesabını kapatmalı ve yeni sahibi veya yöneticisi kendi adıyla yeni bir afilate ortaklığı hesabı açmalıdır.

Teşvikler (Incentive Yayınlar)

Web sitesinin düzeni, ziyaretçisini veya kullanıcısını reklamlara tıklamaya teşvik edecek şekilde düzenlenemez. Tıklamaya yönelik herhangi bir metin veya görsel içeremez. Buna kullanıcıları reklamlara tıklamak için cesaretlendirmek veya reklamlara ilgi çekmek de dahildir.

Web siteniz "buraya tıklayın", "bizi destekleyin", "bu linkleri ziyaret edin" veya benzeri metinler kesinlikle içermemelidir.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X