Ödeme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Menü

Ödeme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?


  • Affiliate Programı Ortağı'nın GittiGidiyor'dan Affiliate Programı kapsamında ücret talep etme hakkı, Affiliate Programı Ortağı'nın işbu Sözleşme içerisinde belirtilen yükümlülüklerini ve GittiGidiyor tarafından Affiliate Programı'na dair kural ve koşulları tam ve mükemmel bir şekilde yerine getirmesi ve hak kazanılan ücretin 100 TL'yi (Yüz Türk Lirası) aşması halinde doğacaktır.


  • Affiliate Programı Ortağı tarafından hak kazanılan ücretin asgari 100 TL'ye (Yüz Türk Lirası) ulaşması gerekmektedir. 100 TL (Yüz Türk Lirası) ve üzeri tutara ulaşması halinde, Affiliate Programı Ortağı, ödemenin kendisine yapılması için Affiliate Programı üzerinden ödeme emri verebilir. Affiliate Programı Ortağı, talimat vermesinden sonra GittiGidiyor, işbu Sözleşme kapsamında İş Ortağı'nın hak kazandığı komisyon ve/veya hizmet bedelini banka havalesi ile ödeyecektir. Affiliate Programı Ortağı, alacağı ödemenin 100 TL'nin altında kalması halinde, GittiGidiyor'un Sözleşmeye ve ödemeye ilişkin edimlerin yerine getirmediği iddiasında bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.


  • Affiliate Programı Ortağı'nın hak kazandığı komisyon ve/veya hizmet bedelinin ödemesi Affiliate Programı Ortağı tarafından İletişim Bilgileri bölümü içerisinde belirtilen banka hesabına yapılacaktır. Havale masrafı Affiliate Programı Ortağı'na aittir.


  • Affiliate Programı Ortağı'nın ödeme talimatını verdikten sonra fatura tanzim edeceğini belirtmesi halinde, Affiliate Programı Ortağı ödeme talimatıyla talep ettiği miktar üzerinden GittiGidiyor'a fatura tanzim eder. Ödeme, faturanın GittiGidiyor'a tebliğinden itibaren GittiGidiyor tarafından yapılacaktır. Affiliate Programı Ortağı faturayı GittiGidiyor'un ödeme sayfasında , Affiliate Programı Ortağı tarafından belirtilen e-posta adresine gönderecektir.


  • Affiliate Programı Ortağı'nın ödeme talimatını verdikten sonra fatura tanzim etmeyeceğini belirtmesi halinde, ödeme (ödenecek bedelden yasal stopajlar kesildikten sonra kalan miktar) GittiGidiyor tarafından yapılacaktır.


  • Tüm para transferleri Cuma günleri, şirket veya şahıs banka hesaplarına yapılmaktadır. Resmi tatil veya Bayram gününe denk gelen Cuma günleri olduğunda ise ödemeler bir sonraki Cuma günü yapılmaktadır. Banka hesabı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde faaliyet gösteren bir banka kuruluşu olmalıdır. Yurtdışı bankalarına ödeme yapılmamaktadır.


TC vatandaşı için vergi ve faturalandırma

Bireysel Affiliate Programı Ortağı için;
Bireysel (Faturasız) Affiliate Programı Ortağı iseniz; kazanılan tutardan %10 Stopaj kesilecektir.

Kurumsal Affiliate Programı Ortağı için;
Kurumsal (Faturalı) Affiliate Programı Ortağı iseniz; kazanılan tutara %18 vergi eklenerek fatura kesmeniz gerekmektedir. Örnek; 100 TL tıklama kazancı elde ettiniz. %18 KDV tutarını da ekleyerek 118 TL fatura kesmeniz gerekmektedir.


Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?

EVET HAYIR
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
350 karakter kaldı.Bu sayfanın size neden yardımcı olmadığını yazın:
Bu alana yazacağınız görüşlerinizi değerlendirecek ve yardım sayfalarımızı geliştirmek üzere kullanacağız. Müşteri Hizmetleri'na tıklayarak müşteri hizmetlerimize de ulaşabilirsiniz.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!

Sizden gelen yorumlarla Yardım sayfalarımızı geliştiriyoruz.
X